Znaleziono 0 artykułów
10.09.2021

Najmodniejsze fryzury na jesień

10.09.2021
Fot. Getty Images

Wraz z nadejściem chłodniejszych miesięcy zamieniamy węzły na czubku głowy i inne plażowe fryzury na kierunkowe cięcia, naturalną teksturę i bardziej androgyniczny klimat. Fryzjerzy zdradzają nam swoje przewidywania dotyczące najważniejszych trendów fryzjerskich na jesień 2021.

1.     Surowe tekstury i chropowate warstwy

Leigh Keates, kreatywny konsultant ds. stylizacji w firmie John Frieda, twierdzi, że największym trendem na jesień jest tekstura, w tym szorstkie warstwy i wszystko, co nadaje włosom ruch. – Niezależnie od tego, czy jest to francuski bob, krótki shag, czy najnowsza wersja „wolf cut”, która wkracza na terytorium mulletów, warstwy okalające twarz uwydatniają i uzupełniają twoje najlepsze cechy, podczas gdy cięte elementy zachęcają włosy do naturalnego ruchu. Praca ze strukturą włosów minimalizuje również czas stylizacji i narażenie na wysoką temperaturę, co z kolei przekłada się na zdrowsze pasma.

2.    Wszystko z lat 70.

Jak donosił wcześniej brytyjski „Vogue”, tegoroczne fryzury nawiązują do lat 70., kiedy królowały Jane Birkin, Farrah Fawcett i Debbie Harry. – W salonie zauważyliśmy wzrost liczby klientek nawiązujących do stylu lat 70. – potwierdza George Northwood. – Nasze klientki przyjmują trend w wyrafinowany, bardziej wygodny do noszenia sposób. Suki Waterhouse bardzo dobrze nosi współczesną fryzurę shag – jej warstwy są szykowne i niedopowiedziane, a jej odrośnięta grzywka zajmuje centralne miejsce. Jako dobry punkt odniesienia wymienia również grzywkę Margot Robbie z lat 70.

3. Każdy rodzaj boba

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Vivienne (@viviennerohner)

Fryzura o określonym kształcie jest nadal bardzo aktualna – mówi Luke Hersheson, który wymienia boba jako fryzurę, której dobra passa trwa. – Nie chodzi o jedną konkretną długość czy typ fryzury, ale raczej o styl „wash-and-go”. Modne są boby z licznymi warstwami i o dużej objętości, z rock’n’rollowym charakterem. Szczególnie szykowne są również fryzury z „francuskim skrętem” – krótsze po bokach i lekko zaczesane do tyłu.

Tymczasem Frédéric Fekkai przewiduje, że dłuższe boby – takie, które sięgają między linię szczęki a obojczyk – będą modnym sposobem noszenia fryzury, zaś Northwood twierdzi, że chodzi o androgynicznego boba z lat 90. („taka sama długość na całej długości, bez kształtu z przodu”). Co na to Charlotte Mensah? Dla niej jest to „krótsza, gładka wersja z klimatem lat 90.”. Decyzje, decyzje!

4.    Kręcony shag

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ALVA CLAIRE (@alvaclaire)

Fryzura, która jest teraz dosłownie wszędzie, to kręcony shag, którego popularność w miesiącach jesiennych będzie tylko rosła – mówi Mensah. – To najbardziej pożądana fryzura w naszym salonie – wyjaśnia. – Świetnie sprawdza się na włosach kędzierzawych, kręconych i falowanych.

5.    Odrośnięte grzywki

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Louise. (@iamlouiseverneuil)

Niezależnie od tego, czy chodzi o grzywkę typu „curtain”, czy też dłuższą, inspirowaną latami 70., grzywki będą w tym sezonie wszędzie. Mensah potwierdza, że „co druga klientka” prosi o taką grzywkę w jej salonie, a Fekkai zauważa, że jest ona bardzo popularna dzięki swojej wszechstronności i łatwości w stylizacji.

Co ważne, grzywka nie jest przeznaczona wyłącznie dla włosów prostych. Vernon François, fryzjer gwiazd i globalny konsultant marki Redken, twierdzi, że chociaż grzywki są często prezentowane na prostych włosach, to „są one również bardzo popularne w przypadku loków i fal”. – Jesienią figlarnie układaj ją pod kapeluszem, najlepiej jedwabnym, aby ograniczyć do minimum tarcie i plątanie się włosów, i skręć pasma w kierunku, w którym włosy naturalnie się skręcają, aby nadać fryzurze wyrazistość – radzi.

6. Luksusowo wyglądające włosy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Joan Smalls (@joansmalls)

Obecne lata 20. można porównać do lat 20. ubiegłego wieku, ponieważ lockdown był trochę jak epoka prohibicji – mówi Larry King. – Teraz wszyscy czujemy, że zasługujemy na odrobinę przepychu lat 20. Poza ruchem i przyjęciem swojej naturalnej struktury ten look koncentruje się wokół zdrowych i szczęśliwych włosów, zarówno kręconych, jak i prostych. Utrzymanie ich w dobrej kondycji (lub przywrócenie do życia) jest kluczem do sukcesu, dlatego stawiaj na lustrzany połysk i produkty, które dodają im siły, witalności i ogólnego zdrowia.

7. Buzz cut

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Iris Law 🧼🧊 (@lirisaw)

Osoby, które nie mają zbyt wiele czasu, powinny zdecydować się na fryzurę typu buzz cut. – Wspaniałą cechą fryzur typu buzz cut jest to, że łatwo je utrzymać w ryzach, dzięki czemu zawsze będziesz wyglądać dobrze, zarówno w pracy, jak i na wieczornym wyjściu – mówi Mensah. – Dla większości kobiet buzz cut to radykalna fryzura, która zmieni sposób, w jaki postrzegają cię inni, więc przygotuj się na wiele komentarzy i uwag na temat swojego nowego wyglądu – niewiele osób ma tyle pewności siebie, aby zdecydować się na buzz cut, więc ciesz się światłem reflektorów.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Hannah Coates
Proszę czekać..
Zamknij