Znaleziono 0 artykułów
22.05.2023

Najlepsze filmy z Julią Roberts i George’em Clooneyem

22.05.2023
Fot. © Universal Pictures / courtesy Everett Collection

Jeden z najbardziej charyzmatycznych duetów w Hollywood poza planem pozostaje wierny swojej przyjaźni. Julia Roberts i George Clooney kilkakrotnie stanęli razem przed kamerą. Oto ich najlepsze wspólne filmy.

„Ocean’s Eleven” (2001): Skok na kasę

Julia Roberts gra enigmatyczną Tess u boku plejady gwiazd: George’a Clooneya, Brada Pitta, Matta Damona i Andy’ego Garcii. Jako była żona tytułowego Danny’ego Oceana, Tess spotyka się teraz z właścicielem kasyna w Las Vegas, które sławny złodziej postanawia obrabować. W filmie Stevena Soderbergha zadbano o każdy szczegół – kostiumograf Jeffrey Kurland sprowadził z nowojorskiego butiku Tiffany & Co. diamenty dla Tess.

Fot. Warner Bros/Courtesy Everett Collection

„Niebezpieczny umysł” (2002): Szpieg, który mnie kochał

W debiucie reżyserskim George’a Clooneya nie mogło zabraknąć jego najlepszej przyjaciółki, Julii Roberts. Odrobinę zapomniany, ale brawurowy film opowiada o prezenterze telewizyjnym z lat 70., który skrywa prawdziwą tożsamość, zabójcy pracującego dla CIA.

Fot. Miramax/Courtesy Everett Collection

„Oceans’ Twelve” (2004): Julia jako Julia

Trzy lata po spektakularnym sukcesie „Ocean’s Eleven” ekipa Danny’ego przeżywa kolejną przygodę. Julia Roberts znów wciela się w rolę Tess, która tym razem bierze udział w akcji męża. Pojawia się też nowa piękność – Catherine Zeta-Jones w roli policjantki. Steven Soderbergh postanowił przewrotnie kazać Julii Roberts zagrać… Julię Roberts. Ze względu na podobieństwo Tess do prawdziwej hollywoodzkiej gwiazdy, ma ją udawać podczas kolejnego skoku.

Fot. Warner Bros/Courtesy Everett Collection

„Zakładnik z Wall Street” (2016): Gwiazdy telewizji

Para przyjaciół spotkała się znów na ekranie 14 lat później w filmie w reżyserii Jodie Foster. Przed kamerą George Clooney wcielił się w rolę wpływowego dziennikarza telewizyjnego, który na antenie podczas nagrania programu na żywo staje się zakładnikiem terrorysty. Julia Roberts jako jego producentka stara się zapobiec tragedii.

Fot. © TriStar Pictures / courtesy Everett Collection

„Bilet do raju” (2022): Spotkanie po latach

W komedii romantycznej, której akcja toczy się na Bali, przyjaciele zagrali eksmałżonków. Choć para się nie znosi, musi wziąć udział w weselu córki. Z czasem okaże się, że wciąż łączy ich uczucie.

Fot. ©Universal/Courtesy Everett Collection

 

Manon Garrigues
Proszę czekać..
Zamknij