Znaleziono 0 artykułów
12.03.2023

Najlepsze stylizacje Carrie Bradshaw od Vivienne Westwood

12.03.2023
(Fot. Materiały prasowe HBO)

Wyśniona suknia ślubna? Projektu Vivienne Westwood. Kostium na pierwszy dzień wymarzonej pracy w „Vogue’u”? Oczywiście projektu Vivienne Westwood. W garderobie – i sercu – Carrie Bradshaw ubrania od wielkiej damy mody zawsze zajmowały szczególne miejsce. Oto najlepsze z nich.

W pierwszym sezonie „I tak po prostu…” kostiumografowie Molly Rogers i Danny Santiago przygotowali dla Carrie Bradshaw kilka odważnych stylizacji. A zdjęcia z planu drugiego sezonu kontynuacji „Seksu w wielkim mieście” – jak to, na którym widać torebkę w kształcie gołębia projektu JW Andersona – wskazują, że w zanadrzu mają ich więcej. Także od marek, które Carrie nosiła z uwielbieniem, gdy była tuż po trzydziestce. 

Podczas kręcenia „I tak po prostu...” Sarah Jessica Parker była wielokrotnie fotografowana w płaszczu Vivienne Westwood (Fot. Getty Images)

Projekty Vivienne Westwood zdefiniowały garderobę Carrie we wczesnych sezonach „Seksu w wielkim mieście” i pojawiają się w szafie felietonistki również teraz, gdy jest po pięćdziesiątce. Na ekranie ponownie zobaczymy kultową już suknię ślubną z kolekcji Westwood na jesień–zimę 2007, którą Bradshaw nosiła w pierwszym filmie. Fani będą musieli poczekać jednak na premierę drugiego sezonu „I tak po prostu…”, aby dowiedzieć się, dlaczego Carrie znowu postanowiła włożyć tę kreację.

Suknia ślubna Carrie od Vivienne Westwood trafiła na plan serialu w 2022 roku (Fot. Getty Images)
Kostiumografowie Molly Rogers i Danny Santiago zderzyli wzór w kratę płaszcza Westwood z pasami na sukience  (Fot. Getty Images)

Na najnowszych zdjęciach z planu widzieliśmy Sarę Jessicę Parker również w kraciastym płaszczu z jesienno-zimowej kolekcji projektantki na 2020 rok – taki sam model, w jakim Gigi Hadid została sfotografowana podczas tygodnia mody w Paryżu w 2020 roku – który aktorka ostatnio nosiła 2 marca 2023 roku na Manhattanie.

Parker była także widziana na planie w towarzystwie Sary Ramirez, które* gra osobę zajmującą się stand-up’em i prowadzącą podcast oraz nową miłość Mirandy – Che Diaz, wystylizowana w wykonany z wełny płaszcz, kilt w kratę oraz szaro-różowy kardigan w romby, przewiązany w talii paskiem z ćwiekami.

Na zdjęciach z planu zrobionych w 2022 roku Sarah Jessica Parker miała ten sam płaszcz, narzucony na pasiastą sukienkę od Marrakshi Life, torbę Pierre Cardin z monogramem i jasnoniebieskie zamszowe buty Duchessa Gardini. Jakby zestawienie różnych nadruków nie nadawało stylizacji dość ekstrawagancji, bohaterka dołożyła jeszcze przyciągający spojrzenia kapelusz. Bardzo w stylu Carrie Bradshaw. 

Sukienka Vivienne Westwood, którą Carrie Bradshaw założyła w San Francisco, zapada w pamięć (Fot. Materiały prasowe HBO)

Oczywiście projekty Westwood pojawiły się w kilku znaczących scenach już w oryginalnej wersji „Seksu w wielkim mieście”. Pamiętne momenty to: sukienka w kratę, którą Carrie założyła na podpisywanie książki w San Francisco (sezon 5, odcinek 7); zielona minispódniczka, którą nosiła z rozpiętą białą koszulą (sezon 4, odcinek 9) oraz kiedy upiła się w Vogue’u w kostiumie w prążki od Westwood (sezon 4, odcinek 17). Kto raz był fanem Vivienne Westwood, ten zawsze będzie fanem Vivienne Westwood.

Kto mógłby zapomnieć o zielonej spódnicy mini z turniurą, którą Carrie nosi w czwartym sezonie? (Fot. Materiały prasowe HBO)

* Sara Ramirez identyfikuje się jako osobo niebinarna i używa zaimków they/them/theirs.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Alice Cary
Proszę czekać..
Zamknij