Znaleziono 0 artykułów
11.04.2022

Najmodniejsze fryzury na wiosnę

11.04.2022
Fot. Getty Images

Wizyta w salonie fryzjerskim każdemu poprawi nastrój. Oto najgorętsze trendy wiosny wybrane przez ekspertów: w stylu Micka Jaggera, Brigitte Bardot albo skandynawskich influencerek.

Fryzura na Jaggera

Fot. Getty Images

Jagger crop nawiązuje do charakterystycznej fryzury Micka Jaggera z lat 70. XX wieku. Clue tego cięcia to grzywka i lekko odrośnięte włosy. Fryzjer musi uwzględnić naturalną strukturę włosa, zwłaszcza w okolicach uszu i dekoltu.  – Jest androgyniczna, świeża i urocza – mówi Larry King, stylista fryzur. – Taki efekt uzyskamy przy użyciu pianki, która doda fryzurze puszystości i połysku, wydobywając przy okazji naturalną teksturę włosów. Po jej nałożeniu włosy ugniatamy placami i suszymy. Fryzurę wykańczamy mieszanką kosmetyków z mojej linii A Social Life For Your Hair i Velvet Texture Clay.

Skandynawskie fale

Fot. Getty Images

Fale w stylu dziewczyn z Skandynawii to jeden z gorących trendów tego sezonu. – Znam pewien trik, dzięki któremu uzyskasz ten efekt – mówi stylista fryzur Syd Hayes. – Przede wszystkim, najlepiej użyć średniej wielkości lokówki Babyliss i kręcić włosy partiami, zaczynając od karku i kończąc z przodu. Po ostygnięciu i ułożeniu włosów, używamy szczotki do suszenia Babyliss 9000 i lekko przesuwamy ją po włosach. Rezultat? Miękkie, lekko niedbałe fale.

Długie włosy w stylu Y2K

Fot. Getty Images

Gorączka na lata 2000. ogarnęła świat. – Zdaniem naszej głównej stylistki od przedłużania włosów, Vicky Demetriou, w trendzie są ogromne doczepy – mówi specjalista od public relations w Larry King, podkreślając, że nie ma mowy o dyskrecji – włosy im dłuższe, tym lepsze.

Bob o długości midi

Fot. Getty Images

Bob to wciąż najmodniejsze cięcie. W tym sezonie nosimy boba w wersji midi z odrośniętą grzywką. – Nie jest to cięcie typu mullet czy shag, ale nadal opiera się na połączeniu krótkich i długich włosów – mówi stylista fryzur George Northwood. – Miękko przycięta, odrośnięta grzywka łączy się z dłuższymi włosami po bokach, obramowując twarz i uwydatniając kości policzkowe. Jest to fryzura, która pasuje niemal każdemu. Wysuszona suszarką wygląda elegancko, a pozostawiona do samoistnego wyschnięcia sprawia wrażenie swobodnej. – Uwielbiam tę fryzurę za to, że każdy wygląda w niej na czasie, a jednocześnie nie jest zbyt ryzykowna, ani zbyt wyrafinowana - kontynuuje Northwood. – Moją inspiracją jest Brigitte Bardot – jej zaczesana na bok grzywka jest moją ulubioną fryzurą. Co ciekawe, styl ten nie zmienił się tak bardzo od czasu, gdy w latach 70. XX wieku stał się jej znakiem rozpoznawczym.

Powrót sprężystości

Fot. Getty Images

Moje ulubione, duże fryzury powracają! – mówi Hayes. – Sprężyste, pełne objętości włosy to gorący trend. Ta fryzura jest w całości oparta na oldskulowym glamourze i seksapilu jak z kultowego nowojorskiego klubu Studio 54. Aby ją stworzyć, potrzebujemy gorących wałków i pianki dodającej objętości, takiej jak Evo Root Canal. Na świeżo umyte włosy nakładamy piankę i suszymy je do momentu, aż będą zupełnie suche. – Kiedy już stworzysz tę bazę, zacznij nawijać włosy na wałki na czubku głowy, układając równoległe sekcje od czoła do korony – mówi Hayes. – W ten sposób podniesiemy włosy u nasady głowy, uzyskując większą objętość. Kontynuuj, nawijając wałki na resztę włosów po bokach, a następnie w dół, aż do karku. – Zwróć uwagę na to, aby końcówki włosów były gładko zawinięte na wałki, co pozwoli na świetne wykończenie i sprężystość fryzury na całej długości. Aby zapewnić trwałość fryzury, Hayes zaleca użycie lakieru do włosów Elnett, gdy włosy są już nawinięte na wałki.

Artykuł ukazał się na Vogue.co.uk.

Tish Weinstock
Proszę czekać..
Zamknij