Znaleziono 0 artykułów
11.09.2023

Jak dobrać buty do najmodniejszych spodni sezonu?

11.09.2023
(Fot. Getty Images)

Jak dobierać buty do najmodniejszych spodni jesieni? Radzimy, jak zestawiać obuwie z różnymi fasonami. Prosta zasada brzmi: połączenie butów i spodni wcale nie musi być oczywiste. Najlepiej wyglądają nietypowe zestawienia, np. bojówek z balerinkami.

Dlaczego tak trudno zdecydować, które buty zestawić z konkretnym fasonem spodni? Być może wynika to z coraz większej popularności spodni z szeroką nogawką, do których trudno dobrać dodatki (równoważyć ich objętość butami z masywnym obcasem czy podkreślać szeroki dół nogawki drobnymi baletkami?), albo trudności w odkryciu idealnej proporcji między długością nogawki spodni a czubkiem buta. Czy powinna ona zupełnie zakrywać but, czy też unosić się na wysokości kostki? Muskać sznurowadła czy zatrzymać się dwa centymetry nad ziemią? Nie ma tu żadnych ograniczeń.

„Wrong shoe theory” ma zastosowanie także w przypadku stylizacji ze spodniami

Nie martwcie się, wspólnymi siłami zebraliśmy cztery niezawodne sposoby połączenia spodni i butów, którymi możecie zainspirować się we wrześniu. Choć nie obowiązują tu żadne restrykcyjne zasady, istnieje kilka trików, które sprawią, że poranne przygotowania do wyjścia staną się prostsze. Dobrze zacząć od „teorii źle dobranych butów”. Stylistka Allison Bornstein zachęca, by wybierać obuwie najmniej pasujące do danego looku, np. do spodni cargo sandałki na obcasach, do spodni od dresu – „nagie” balerinki, a do spodni w kant sneakersy. A więc jak dopasować buty do szerokich spodni? Jaki model spodni pasuje do botków, a jaki do sandałków? Jakich błędów unikać, tworząc outfit ze spodniami? Kiedy założyć buty na obcasie, a kiedy sprawdzą się płaskie buty?

Najmodniejsza długość spodni na jesień 2023

Spodnie wyglądają najlepiej, jeśli zupełnie zakrywają buty i prawie dotykają podłogi albo wręcz przeciwnie, zostały specjalnie przycięte. Choć luźne, długie spodnie są modne już od roku czy dwóch, w tym sezonie znowu zaczynają pojawiać się skrócone spodnie w stylu capri. Do krótszych modeli zazwyczaj najbardziej pasują delikatne buty, takie jak buty na obcasach kaczuszkach o spiczastym czubku czy płaskie baletki – przypomnij sobie, jak Audrey Hepburn nosiła się około roku 1955.

Jeśli szukasz inspiracji, zobacz nasze propozycje stylizacji:

Do spodni w kant, najlepiej tych szerokich, pasują mokasyny w męskim stylu.

(Fot. Getty Images)

Do spodni od dresu na zasadzie kontrastu dopasuj balerinki, najchętniej supermodne, „nagie”, wykonane z siateczki.

(Fot. Getty Images)

Do spodni o krótszych nogawkach, np. capri, noś buty na obcasie kaczuszce.

(Fot. Getty Images)

A bojówki zestaw z seksownymi sandałami na obcasie.

(Fot. Getty Images)

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk

Joy Montgomery
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Jak dobrać buty do najmodniejszych spodni sezonu?
Proszę czekać..
Zamknij