Znaleziono 0 artykułów
27.09.2022

Kolekcja torebek vintage Rihanny: Od Gucci po Fendi

27.09.2022
Fot. Getty Images

Niezależnie od tego, czy chodzi o projekt Jeana-Paula Gaultiera z lat 80. czy płaszcz Chanel z lat 90. w kolorze gumy balonowej – nie jest tajemnicą, że Rihanna jest od lat wielką fanką vintage. Dotyczy to również jej ogromnej kolekcji torebek, w której nie brakuje archiwalnych perełek, które zdoła dostrzec tylko wprawne oko.

Przykładem może być projekt Gucci z kolekcji wiosna-lato 1996, czyli z czasów, kiedy dyrektorem kreatywnym marki był Tom Ford. Z pozyskaną od Lab2022 torebką w charakterystyczny dla projektanta wzór skóry pytona Rihanna wyszła na początku sierpnia 2022 r. To nie pierwszy raz, kiedy gwiazda wybiera dodatki Gucci z ery Toma Forda – aksamitna torba z lat 90. z monogramem marki to stały element stylizacji piosenkarki.

Fot. Getty Images

Kolejna ulubiona półka w garderobie gwiazdy to vintage Dior. Rihanna ma w swojej kolekcji kilka ikonicznych saddle bag francuskiego domu mody, w tym jedną we wzór moro, którą połączyła na początku 2022 r. w ciążowej stylizacji z crop topem w roli głównej, a także wersję tie-dye z lat 2000. Częściej niż ku modelom w łatwych do dopasowania, neutralnych barwach piosenkarka skłania się ku rzadkim, kolekcjonerskim egzemplarzom, takim jak bowling bag, również moro, pochodząca z początku lat 2000.

Fot. Instagram / @badgalriri

To samo można powiedzieć o jej coraz większym zestawie toreb vintage Fendi. Rzadką aksamitną Squirrel Spy właścicielka kosmetycznego imperium dodała do swojej kolekcji w marcu, a znajduje się w niej już ikoniczna Croissant, pozyskana z Vintage By Misty. Rihanna nosiła także kilka modeli Louis Vuitton z limitowanych edycji, takich jak LV x Stephen Sprouse Pochette, a także torebka w kształcie piłki nożnej z 1998 r., stworzona dla upamiętnienia piłkarskich mistrzostw świata.

RiRi ma również wiele akcesoriów z archiwów Chanel, w tym mandarynkową camera bag z lat 90., a także rzadką pikowaną torbę z aksamitu, z którą po raz pierwszy była widziana w 2012 r.

Fot. Getty Images

To tylko pokazuje, że tworząc imponującą kolekcję torebek vintage, nie trzeba trzymać się klasyki. Warto zwrócić uwagę na rzadsze, kolekcjonerskie egzemplarze, które pokazują wiedzę o historii mody i – jak u Rihanny – pozwalają wyróżnić się z tłumu.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Emily Chan, Alice Cary
Proszę czekać..
Zamknij