Znaleziono 0 artykułów
31.12.2021

Nowy styl Angeliny Jolie: Ekologicznie i couture

31.12.2021
Fot. Getty Images

W 2021 roku Angelina Jolie na nowo zdefiniowała swój styl. Dzięki styliście Jasonowi Boldenowi nosi nowe marki i promuje zrównoważoną modę.

Angelina Jolie wygląda dobrze we wszystkim. Przez lata dobrze się bawiła, zmieniając się z buntowniczej dwudziestolatki kochającej skórzane spodnie w królową odsłaniania nóg na czerwonym dywanie. Zdjęcia stylizacji Jolie z lat 90. zapełniają tablice na Pintereście, a te z lat 2000. należą do najlepszych w epoce. Jednak zawsze jest miejsce na poprawki. W 2021 roku Jolie odświeżyła garderobę, dodając do niej couture i zrównoważone projekty.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Valentino (@maisonvalentino)

Promowała w tym roku dwa filmy – thriller „Ci, którzy życzą mi śmierci" oraz Marvelowski hit „Eternals” – na każdej z odbywających się w wielu miastach premier wyglądała świetnie. Z pomocą przyszedł Jason Bolden, stylista, którego praca z takimi gwiazdami jak Cynthia Erivo, Yara Shahidi i Alicia Keys zaowocowała pamiętnymi lookami.

Angelina Jolie ma swoje ulubione marki, takie jak Ryan Roche, Valentino czy Gabriela Hearst. Bolden pokazał jej (i przy okazji całemu światu) nowe nazwiska i koncepty. Na październikowej imprezie Variety's Power of Women Joli olśniła w jedwabnej sukni od iracko-libańskiego projektanta Haritha Hashima, finalisty Vogue Fashion Prize, którego romantyczna estetyka idealnie wpasowała się w aktualne gusta aktorki. Eteryczna suknia Hashima z warstwami materiału w kolorze kawy była wspaniała, podobnie jak lejący się oliwkowy komplet od Balmain wybrany na premierę „Eternals” w Los Angeles.

Jolie i Bolden cenią różnorodność, więc ich kolejna kreacja – pokazana na rzymskim festiwalu filmowym podczas premiery „Eternals” – przyniosła zwrot akcji. Srebrna, szyta na miarę suknia z Atelier Versace była seksowna, mocna i trudna do zignorowania. Bolden polecił zespołowi Versace wydobyć z archiwów zapomniany projekt, aby stworzyć to dzieło. Każdy, kto sugeruje, że gwiazdy filmowe nie są w stanie przetrwać w erze influencerów, powinien zobaczyć ekstatyczną reakcję tłumu, gdy Jolie pojawiła się na czerwonym dywanie w Auditorium Parco della Musica. Fakt, że towarzyszyły jej córki Shiloh i Zahara, każda w stroju, który wybrała z jej szafy, sprawił, że moment ten był jeszcze bardziej uroczy.

Fot. Getty Images

To oczywiste, że Jolie wie, jak się ubrać podczas trasy promocyjnej. Jest jednak jedną z najczęściej fotografowanych kobiet na świecie, więc każdy jej strój ma dodatkowe znaczenie. Wiedząc, że media będą analizować wszystko, co nosi, Jolie w sytuacjach, gdy może spotkać paparazzi, przemyca ekologiczną modę.

Pokazując się w dopasowanym garniturze, przetestowała zrównoważoną wersję Chloé w wydaniu Gabrieli Hearst. Biega po mieście z limitowaną „ziemską torbą” Salvatore Ferragamo. Torba została zrobiona z materiałów o niskim wpływie na środowisko, takich jak korek, i jest jednym z niewielu akcesoriów, które otrzymały certyfikat ISO 14067 potwierdzający, że wyprodukowano je w sposób, który niweluje emisję dwutlenku węgla.

Angelina Jolie udowadnia, że szykowna, a jednocześnie przyjazna planecie, codzienna garderoba nie wymaga wysiłku.

Artykuł oryginalnie ukazał się na Vogue.co.uk.

W Atelier Versace

W Ralph Lauren Collection

W Harithand

W Balmain

W Valentino Haute Couture

W Valentino

W Chloé

W płaszczu Diora z torbą Celine

W Gabrieli Hearst

Janelle Okwodu
Proszę czekać..
Zamknij