Znaleziono 0 artykułów
29.08.2022

Wiśnia w czekoladzie: Najmodniejsza koloryzacja jesieni

29.08.2022
Fot. https://www.instagram.com/nikkideroest/

Według nowojorskiej kolorystki Jenny Perry, do klientek której należą, m.in. Bella Hadid i Maude Apatow, włosy w kolorze czekolady z nutą wiśni będą hitem nadchodzącego sezonu.

Jesienią ubiegłego roku nowojorska kolorystka Jenna Perry, do której klientek należą, m.in Bella Hadid, Maude Apatow i Chloë Sevigny, zapoczątkowała gorący trend na miedzianą czerwień i czekoladowy kolor włosów. Teraz, według najnowszych prognoz stylistki fryzur, do grona najmodniejszych odcieni dołączy „czekoladowa wiśnia”.

Grace Van Patten, która występuje w serialu Hulu „Tell Me Lies”, który ukaże się na platformie w przyszłym miesiącu, jest jedną z miłośniczek tego odcienia. – Grace jest jak kameleon – mówi Perry, która ostatnio wykonywała na 25-letniej aktorce blond koloryzację, zanim ta zażyczyła sobie nowy, superciemny odcień. Wykorzystując czerwone refleksy na głowie Patten, fryzjerka ostatecznie stworzyła głęboki odcień czekolady z nutą wiśni.

Ten odcień jest bardzo ciekawy i szykowny – mówi Perry. Może być to interesującą opcja zwłaszcza dla osób, które zastanawiają się nad przejściem na czerwień. – To eksperymentowanie z trendem na rudość bez przechodzenia w kolor miedziany, który był tak popularny. Kolor ten jest też o wiele mniej wymagający w utrzymaniu. – Jego zaletą, w porównaniu z prawdziwym rudym, jest to, że utrzymuje się nieco dłużej, mocniej pigmentuje włosy i nie utlenia się tak szybko – mówi Perry – Utrzymuje się nawet do trzech miesięcy!

Jak twierdzi ekspertka, jeśli klientka o głębokim odcieniu brązu poprosi w salonie o czekoladowy kolor włosów z wiśniowym refleksem, może spodziewać się serii czerwono-fioletowych koloryzacji, które pozwolą jej uzyskać idealny odcień karmazynu. By utrzymać ten wyjątkowy kolor w warunkach domowych, fryzjerka zaleca ostrożne stosowanie szamponu i odżywki do włosów czerwonych i dla brunetek (z przewagą tego drugiego, aby kolor nie zabarwił się za bardzo na czerwono). Czekoladowo-wiśniowe pasma, które są łatwe w pielęgnacji i wyglądają bardzo efektownie, z pewnością będą królować nadchodzącą jesienią.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.com.

Lauren Valenti
Proszę czekać..
Zamknij