Znaleziono 0 artykułów
19.10.2023

Przezroczysta spódnica najodważniejszym elementem garderoby na 2024 rok

19.10.2023
Carven / Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE

Przezroczysta spódnica to kolejna odsłona trendu na naked dressing. Na pokazach kolekcji na sezon wiosna-lato 2024 projektanci nawiązywali do slip skirt z lat 90., bieliźniany fason odszywając z transparentnych tkanin.

Naked dressing i trend na przezroczystości dominują w modzie w 2023 r. Wszystko wskazuje na to, że rok 2024 też będzie należeć do transparentnych materiałów. Ale zamiast sukienek nosimy „nagie” spodnie i, przede wszystkim, przezroczyste spódnice. Fason mają najczęściej zapożyczony ze slip skirt, czyli modnego modelu z lat 90. XX w. Bieliźniany element, który przebojem wdarł się do codziennej garderoby, emanuje seksapilem, ale wystarczy zestawić go z praktycznymi ubraniami, takimi jak biała koszula czy oversize’owa marynarka, by stał się idealny nawet do pracy.

Przezroczysta spódnica na pokazach kolekcji na sezon jesień-zima 2023

Przezroczysta spódnica pojawiła się najpierw na pokazach kolekcji na wiosnę-lato 2023, by jeszcze wzmocnić obecność na wybiegach w kolejnym sezonie. Projektanci traktują transparentny element ubioru jak manifest feministyczny. Kobiety wreszcie ubierają się tak, jak chcą, nie rezygnując z odważnych krojów nawet w oficjalnych okolicznościach.

Prada / Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE

Gwiazdy i supermodelki noszą przezroczystą spódnicę na jesień 2023

Kate Moss pokazała się na ulicach Nowego Jorku w przezroczystej spódnicy projektu Anthony’ego Vaccarello dla Saint Laurent. Bella Hadid pokazała się w całkowicie transparentnej kreacji. A Cindy Crawford przechadzała się po wybiegu „Vogue World London” w niemal niewidocznej kreacji Versace.

Carven / Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE

Przezroczysta spódnica na pokazach kolekcji na sezon wiosna-lato 2024

Niezależnie od typu sylwetki przezroczysta spódnica pasuje każdej kobiecie, bo pozwala jej wyrazić pewność siebie i świadomość swojego ciała. Szukając inspiracji, warto sobie przypomnieć slip dresses z lat 90. na ramiączkach spaghetti. Na pokazach kolekcji na sezon wiosna-lato 2024 przezroczysta spódnica pojawiła się natomiast u Gucci, Dolce & Gabbana oraz Etro. To już pewne – w 2024 r. przezroczysta spódnica będzie tak odważna, jak tylko to możliwe.

Givenchy / Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE

Wystawa o przezroczystościach w Paryżu

Trend na transparentne tkaniny doczekał się nawet swojej wystawy. Od 9 lutego do 25 sierpnia 2024 r. w Musée Yves Saint Laurent Paris zostanie zaprezentowana ekspozycja „Le pouvoir des matières”.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.fr

Alexandre Marain
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Przezroczysta spódnica najodważniejszym elementem garderoby na 2024 rok
Proszę czekać..
Zamknij