Znaleziono 0 artykułów
15.09.2023

Supermodelki lat 90. zamknęły pokaz na „Vogue World: London”

15.09.2023
Supermodelki z lat 90. na „Vogue World: London” (Fot. Mark O’Donovan)

Supermodelki Cindy Crawford, Linda Evangelista, Naomi Campbell i Christy Turlington Burns wystąpiły razem na pokazie mody na wydarzeniu „Vogue World: London”.

Jak zwieńczyć produkcję, w której obok hołdu dla Szekspira złożonego przez Stormzyego, odbyła się światowa premiera „Herrera Codes” Waynea McGregora i występ Annie Lennox z przebojem „Sweet Dreams”? Wydarzenie „Vogue World: London” zakończyło spotkanie supermodelek z lat 90. XX wieku.

Christy Turlington Burns, Linda Evangelista, Naomi Campbell i Cindy Crawford na „Vogue World: London”

Po tym, jak pojawiły się na okładkach wrześniowego wydania zarówno amerykańskiego, jak i brytyjskiego wydania „Vogue’a”, Christy Turlington Burns, Linda Evangelista, Naomi Campbell i Cindy Crawford olśniewały na scenie Drury Lane w finale „Vogue World: London”. Jack Borkett, redaktor współpracujący z brytyjskim „Vogueiem”, zdobył na wyłączność metaliczne looki dla gwiazd serialu dokumentalnego „The Super Models”. – Każdy modowy element „Vogue World: London” musiał sprawdzić się nie tylko na scenie Drury Lane, ale i w streamingu. Te sukienki zachwycają i na żywo, i wirtualnie – tłumaczy Borkett.

Supermodelki z lat 90. na „Vogue World: London” (Fot. German Larkin)

Lśniące kreacje supermodelek na „Vogue World: London”

Look Christy zdobyto dzięki uprzejmości Fendi. Był to projekt z kolekcji na jesień-zimę 2023 inspirowany biżuterią projektowaną dla tego domu mody przez  Delfinę Delettrez. – Wykorzystałem kolory i zdobienia powiązane z odcieniami kamieni naturalnych, rubinów i szafirów – powiedział w rozmowie z „Vogueiem” Kim Jones, opisując kolekcję łączącą minimalizm lat 90. i odniesienia do antycznych rzeźb. Kto jeszcze wystąpił w srebrnej kreacji rzymskiego domu mody? Dla Lindy uszyto cekinową interpretację looku 71 z pokazu Valentino na sezon jesień-zima 2023.

Supermodelki z lat 90. na „Vogue World: London” (Fot. Cris Fragkou)

 

Naomi z kolei postawiła na dom mody Alexander McQueen. Campbell otworzyła pokaz kolekcji Sary Burton na sezon jesień-zim 2023 w jednoczęściowym kombinezonie z gorsetem. Na potrzeby wydarzenia poprosiła o odtworzenie rubinowego looku w wersji szmaragdowej.

Supermodelki z lat 90. na „Vogue World: London” (Fot. Rowben Lantion)

A co z Cindy? Donatella pożyczyła modelce look 69 ze swojej kolekcji na sezon jesień-zima 2023, bo przecież tam, gdzie są supermodelki, nie może zabraknąć Versace.

Artykuł ukazał się na Vogue.com.

Hayley Maitland
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Supermodelki lat 90. zamknęły pokaz na „Vogue World: London”
Proszę czekać..
Zamknij