Znaleziono 0 artykułów
11.09.2023

Sarah Burton po 26 latach żegna się z domem mody Alexander McQueen

11.09.2023
Sarah Burton / (Fot. Getty Images)

Mimo ogromnej presji, Sarah Burton nie odeszła z pracy po samobójczej śmierci swojego mentora, mistrza i założyciela marki, Lee Alexandra McQueena, w 2010 roku. Robi to na własnych zasadach, po prawie trzech dekadach współpracy z marką. Sarah Burton, dyrektorka kreatywna domu mody Alexander McQueen, żegna się ze stanowiskiem.

Sarah Burton: Skromna wizjonerka

„Nie mówi zbyt dużo. Trochę z nieśmiałości, trochę z przekonania, że lepiej pozwolić kolekcjom mówić samym za siebie” – pisała rysując portret Sary Burton redaktorka mody „Vogue Polska” Kamila Wagner. Choć w 2011 roku zaprojektowała suknię ślubną na Royal Wedding dla księżnej Kate, nie skorzystała z szansy na łatwą sławę. Nie nazwała też swojej marki ekologiczną, mimo że jako pierwsza podpisała umowę z Vestiaire Collective, zgodnie z którą za każdą sprzedaną w drugim obiegu rzecz McQueena można było dostać zniżkę na zakupy w butiku. Zwykle wycofana, projektantka dziś wycofuje się z marki, zwalniając się ze stanowiska dyrektorki kreatywnej.

„Sarah Burton rozwijała dom mody na własnych zasadach”, pisze François-Henri Pinault

„Jestem niezmiernie wdzięczny Sarze. Chcę jej osobiście podziękować za włożoną w markę pracę, najpierw jako prawa ręka Lee Alexandra McQueena i potem, po 2010 roku, gdy pełniła funkcję dyrektorki kreatywnej. Dzięki własnemu doświadczeniu, wrażliwości i talentowi Sarah rozwijała artystyczną drogę tego kultowego domu mody. Zachowała i kontynuowała dziedzictwo Lee, dbałość o szczegóły i wyjątkową wizję, dodając jednocześnie swój własny, wysoce kreatywny charakter”, napisał w oświadczeniu prezes i dyrektor generalny grupy Kering, François-Henri Pinault.

Pokaz ostatniej kolekcji Sarah Burton dla domu mody Alexander McQueen

Już 30 września 2023 roku podczas paryskiego tygodnia mody zobaczymy pokaz ostatniej kolekcji Sarah Burton dla domu mody Alexander McQueen.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij