Znaleziono 0 artykułów
20.12.2023

Sneakersy Pumy z lat 2000. powracają do łask w 2024 roku

20.12.2023
Fot. Getty Images

W latach 2000. wszyscy nosiliśmy sneakersy Pumy. Czy to sneakersy Puma Thunder, czy zwyczajne sneakersy białe – damskie buty sportowe Puma były na topie. Teraz powracają do łask na fali mody na obuwie vintage.

Sneakersy w stylu vintage, zwłaszcza białe buty, są na topie. Justin Bieber nosi model Nike Air Max 90 po raz pierwszy zaprojektowany przez Tinkera Hatfielda w latach 90., a Kendall Jenner buty Nike Air Vapormax Plus w klimacie Y2K. Potwierdzeniem tego trendu jest moda na sneakersy marki Puma nawiązujące do modeli butów do sportów motorowych. Nie rozstaje się z nimi Emily Ratajkowski, która jeszcze do niedawna wolała reeboki.

Buty sportowe damskie Puma były modne w latach 2000.

Zarówno fani, jak i kolekcjonerzy skłonni są zapłacić niebotyczne sumy za parę kolekcjonerskich sneakersów, zarówno tych nowych, jak i vintage. By zrozumieć fenomen popularności sneakersów, musimy cofnąć się w czasie do lat 80., kiedy to odniosły one bezprecedensowy sukces w Stanach Zjednoczonych, a następnie na całym świecie. Obecnie noszą je wszyscy.

Sneakersy sznurowane Puma w kolekcji inspirowanej Formułą 1

W tym roku marka Puma zwróciła uwagę gwiazd. Po nawiązaniu współpracy z Duą Lipą i Rihanną firma ogłosiła w maju, że została nowym oficjalnym partnerem Formuły 1. Puma zyskała prawa do wykorzystywania wizerunku F1 do tworzenia innych produktów, takich jak odzież czy obuwie. Puma już planuje kolekcję przedmiotów sygnowanych znakiem Formuły 1, która trafi na rynek w 2024 r.

Emily Ratajkowski już nosi wyjątkowe buty – popularne pumy

Fot. Getty Images

Emily Ratajkowski nosząc trampki damskie Puma, potwierdza, że skórzane sneakersy, które nosiliśmy w latach 2000., powracają do łask. Markę Puma cieszy to, że gwiazda uważa je za najmodniejsze buty, bo efekt Emily wpływa na wzrost sprzedaży. Kilka miesięcy temu Puma podjęła też współpracę z inną ikoną stylu, Rihanną. Gwiazda zaprezentowała niskie sneakersy Puma inspirowane stylem vintage. Model Avanti z wywiniętym językiem nawiązuje do trendów z lat 90. i 2000.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.fr.

Alexandre Marain
Proszę czekać..
Zamknij