Znaleziono 0 artykułów
16.03.2023

Spodnie noszone ze spódnicą: Powrót kontrowersyjnego trendu

16.03.2023
Podpis

​Katie Holmes wywołała spore zamieszanie w grudniu 2022 roku, gdy na koncert iHeartRadio Jingle Ball przyszła w gorsetowej tunice założonej na dżinsy. Jak się dziś okazuje, jako jedna z pierwszych lansowała nowy trend, a zestawienia sukienek i spódnic ze spodniami pojawiły się jako kluczowy element pokazów na jesień–zimę 2023.

Katie Holmes w grudniu 2022 (Fot. Dave Kotinsky/Getty Images), Jessica Alba w stylizacji z jeansami i sukienką w 2003 roku (Fot. Vince Bucci/Getty Images)

Stylistka Katie Holmes, Karla Welch, broniła tamtego kontrowersyjnego looku, mówiąc „New York Timesowi”: – Zdecydowałyśmy, że wyrazisty kolor i subtelne detale tego eleganckiego gorsetu wyglądałyby zabawnie w połączeniu z dżinsami. To idealnie pasowało do beztroskiego nastroju koncertu.

Welch wyprzedziła trendy. Jak dotąd zestawienia sukienek i spódnic ze spodniami, nazywane skousers, pojawiły się jako kluczowy element pokazów na jesień–zimę 2023, a w zeszłym sezonie również szturmem podbiły wybiegi.

Conner Ives jesień-zima 2023. (Fot. Kate Green/BFC/Getty Images), Heron Preston jesień-zima 2023

Johanna Parv, od niedawna w Fashion East, w swojej debiutanckiej kolekcji na jesień–zimę 2023 naszyła spódnice na legginsy, a londyński projektant Conner Ives połączył dżinsy z halką. Marka Luar błyszczące spódnice łączyła ze spodniami różnego rodzaju, Heron Preston proponowała mini noszone ze spodniami dresowymi.

Najbardziej atrakcyjne przykłady można było zobaczyć na pokazie Kima Jonesa u Fendi, gdzie spodnie połączono z plisowanymi kiltami. – Projektant chciał połączyć męskie tkaniny i formy z wyrafinowaną kobiecą garderobą – interpretował Luke Leitch z amerykańskiego „Vogue’a”. Na wybiegu pojawiło się nie mniej niż 12 różnych wariacji – od szarych i dopasowanych po zmysłowe różowe wersje z satyny.

Luar jesień-zima 2023, Fendi jesień-zima 2023 (Fot. Victor VIRGILE/Getty Images)

Nasza rada dla tych, którzy zastanawiają się nad tym trendem? Jeśli nie chcesz wyglądać, jakbyś przeniósł się do lat 2000., unikaj dżinsów i sięgaj po eleganckie sylwetki. Jeśli masz wątpliwości, zajrzyj na wybiegi.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Alice Cary
Proszę czekać..
Zamknij