Znaleziono 0 artykułów
20.06.2022

Stylizacje księżnej Kate inspirowane Lady Di

20.06.2022
(Fot. Getty Images)

Księżna Kate często składa hołd Dianie. Na podróże służbowe, uroczyste gale i oficjalne wystąpienia wybiera kreacje w stylu matki Williama. 

Na królewski ślub Kate Middleton wybrała suknię od Alexandra McQueena. Tak jak wcześniejszą o 30 lat kreację Diany stylizację Kate zdobiły niebieska kokarda i koronkowe elementy.

Choć elegancki projekt Sarah Burton mógł wydawać się zachowawczy w porównaniu ze spektakularną suknią od Elizabeth Emanuel, mierzący ponad 2,5 metra tren nadał całości przepychu. Bogato zdobioną suknię Kate poddani ujrzeli dopiero w dniu ceremonii. Pierścionek zaręczynowy z 12-karatowym cejlońskim szafirem i 14 okrągłymi diamentami, który księżna Diana wybrała w Garrard przed oświadczynami księcia Karola, William przekazał przyszłej żonie.

Królewskie podróże

(Fot. Getty Images)

Każda sukienka w grochy jest ukłonem w stronę księżnej Walii (prawdopodobnie największej fanki tego printu w historii). Stroje wybierane przez Middleton na zagraniczne podróże inspirowane są garderobą Diany. Spójrzmy chociażby na podróż księcia i księżnej Cambridge na Daleki Wschód w 2012 roku. Kate odtworzyła wówczas elegancką kreację Diany z wizytacji w Pakistanie w 1996 roku w postaci sukienki w kolorze kości słoniowej z małymi guzikami i delikatnymi plisami. Przed wizytą w tym samym miejscu w 2019 roku Kate zwróciła się do Catherine Walker, ulubienicy Diany, z prośbą o zaprojektowanie i uszycie salwar kamiz inspirowanego tradycyjną suknią Diany z 1991 roku.

Czerwony dywan

(Fot. Getty Images)

Eteryczna biała suknia z odsłoniętym ramieniem od Alexandra McQueena, którą Kate zaprezentowała na rozdaniu BAFTA w 2019 roku, wywołuje skojarzenia z tiulową kreacją, w jakiej jej teściowa pokazała się w Rio de Janeiro w 1991 roku. Czarna suknia tego samego domu mody, którą Kate założyła na The Sun Military Awards 2011, przywodzi zaś na myśl satynową stylizację Diany od Emanuelów. Jeśli księżna Walii zobaczyłaby kreacje zaufanych marek Kate – Erdem i Emilii Wickstead – pokochałaby współczesny romantyzm.

Oficjalne wystąpienia 

(Fot. Getty Images)

Podczas oficjalnych wystąpień obowiązują ścisłe zasady stylu (tylko wtedy można zobaczyć aż tyle płaszczowych sukienek i plisowanych spódnic w jednym miejscu!). Uwielbiana przez Middleton spódnica w kratę od Emilii Wickstead nawiązuje do królewskiego stylu. Fantazyjne tiulowe suknie, idealnie skrojone komplety noszone jako rodzaj pancerza i dopracowane do perfekcji kreacje dyplomatyczne od dekad są nieodłącznymi elementami królewskiej garderoby, którą teraz kształtuje Kate.

Zobaczcie najpiekniejsze kreacje księżnej inspirowanej stylem Lady Di.

Artykuł w oryginale został opublikowany na Vogue.co.uk.

Alice Newbold
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Stylizacje księżnej Kate inspirowane Lady Di
Proszę czekać..
Zamknij