Znaleziono 0 artykułów
13.01.2021

Trend na teraz: Mini uggi

13.01.2021
(Fot. Getty Images)

Wiemy już, że uggi powróciły, a teraz pokazujemy, jak noszą je gwiazdy street style’u – najchętniej w wersji mini.

Latem nosiłyśmy mule z kwadratowym noskiem od Bottegi Veneta (do ich fanek należą Katie Holmes i Rihanna). Rok wcześniej triumfy święciły skromne sandały marki Teva. Nigdy nie da się przewidzieć, jaki model butów okaże się hitem, ale mamy już kandydata na początek 2021 roku – miniaturowa odsłona klasyków.

Emily Ratajkowski, Kendall Jenner i Joan Smalls to tylko niektóre z gwiazd, które stawiają na buty australijskiej marki. Model Classic Ultra Mini różni się od klasycznych długością cholewki. Pamiętacie, jak Paris Hilton i Jennifer Lopez nosiły podobne z welurowymi dresami Juicy Couture? Mini uggi są co prawda skromniejsze niż ich pierwowzór, ale równie wygodne.

Sarah Jessica Parker na planie "Seksu w wielkim mieście", 2003 rok (Fot. Getty Images)

Ratajkowski uggi w karmelowym odcieniu zestawiła ze skórzanym płaszczem i neonową bluzą z kapturem. Jenner i Smalls dobrały je do sportowych stylizacji utrzymanych w stylu athleisure. Irina Shayk dokonała odważnego wyboru, stawiając na uggi w intensywnym odcieniu różu. Te zdjęcia to dowód na to, że nowe it-shoes mogą być naprawdę stylowe.

Odkąd w latach 2000. miękkie buty wykonane z owczej skóry w błyskawicznym tempie osiągnęły szczyt popularności, wciąż budzą wiele skrajnych emocji – można je kochać lub nienawidzić. Pozostają także tematem nieustannie toczącej się debaty dotyczącej tego, czy są stworzone do noszenia wewnątrz czy na zewnątrz. Klasyczny zamszowy model nie jest wodoodporny, ale wielu nie powstrzymuje to przed traktowaniem ich jako śniegowców. Niektórzy uważają uggi za brzydkie i niemodne. Co więc oznacza fakt, że mini wersja zyskała poparcie największych trendsetterek? To kolejna oznaka zwiastująca powrót do lat 2000. Odbudowie wizerunku marki Ugg pomaga również współpraca z takimi markami jak Telfar, Y/Project czy Molly Goddard.

Artykuł po raz pierwszy ukazał się na Vogue.com

Christian Allaire
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Trend na teraz: Mini uggi
Proszę czekać..
Zamknij