Znaleziono 0 artykułów
22.09.2022

Trzy sposoby na najmodniejszą grzywkę sezonu

22.09.2022
(Fot. Instagram / @bellahadid)

Zmiana wyglądu na otwarcie nowego sezonu to sprawdzony sposób na poprawę samopoczucia. Jednym z łatwiejszych patentów na nowy look jest odświeżenie fryzury. Popularnym jesiennym trendem we fryzjerstwie jest grzywka. Prezentujemy najmodniejsze cięcia w trzech odsłonach.

W tym roku grzywka jest szczególnie modna, dlatego stała się przedmiotem licznych eksperymentów specjalistów zajmujących się zawodowo włosami. Stylista fryzur Luke Hersheson, który współpracuje z takimi gwiazdami, jak Dua Lipa czy Victoria Beckham, przedstawia trzy propozycje na modne cięcie – każda warta wypróbowania.

Grzywka typu shag

(Fot. Instagram / @loudoillon)

Jest bardziej rockowa niż delikatna grzywka typu curtain, przypomina „fryzurę shag, ale bez konieczności cieniowania włosów na całej długości”, jak wyjaśnia Hersheson. Cięcie wykorzystuje naturalną strukturę włosów, nawiązując do lat 70., a całość daje bardzo wyrazisty efekt. – Można odnieść wrażenie, że przypomina bardziej cięcie Chrissie Hynde niż Goldie Hawn – dodaje Hersheson. Wystarczy uzupełnić dużą ilością tuszu do rzęs i look gotowy.

Grzywka w stylu lata 90.

(Fot. Instagram / @zoeydeutch)

Grzywka z lat 90. to dwa kosmyki włosów, które sięgają poziomu żuchwy – mówi Hersheson.

Całość tworzy ładne obramowanie twarzy. Resztę włosów można nosić upiętą w kok. Podobnie jak w przypadku długiej odrośniętej grzywki, to jeden z bezpieczniejszych sposobów na wypróbowanie innego looku przed nowym sezonem. Zrób wysokiego kucyka na czubku głowy, ale pozostaw dwa pasma włosów po obu stronach twarzy – grzywka jak z lat 90. gotowa! Główna rada Hershesona? – Nie rób jej na świeżo umytych włosach – radzi ekspert. – To fryzura, która wygląda lepiej, gdy włosy są lekko przetłuszczone.

Grzywka uczennicy

(Fot. Instagram / @bellahadid)

Jeśli spojrzeć na zdjęcia Belli Hadid na Instagramie, można zauważyć, że modelka od jakiegoś czasu nosi pełniejszą grzywkę. ­– To klasyk – przyznaje Hersheson – Definicja grzywki. To wersja dużo mniej wybaczająca niż grzywka typu curtain, dlatego klasyczna „szkolna” wersja nie jest dla każdego. Jednak zrobiona dobrze świetnie podkreśli kości policzkowe i oczy. Warto pamiętać, że „po jej ścięciu, nie ma możliwości zrobienia z nią nic, poza zaczesaniem reszty włosów do góry” mówi Hersheson, radząc by przed ostatecznym cięciem upewnić się, że jest się gotowym na tak radykalny krok.

Artykuł oryginalnie ukazał się na Vogue.co.uk.

Hannah Coates
Proszę czekać..
Zamknij