Znaleziono 0 artykułów
23.11.2021

Annie Leibovitz: Fotografka, która odmieniła świat mody

23.11.2021
Natalia Vodianova i Marc Jacobs, Vogue 2003 r. /(Fot. Annie Leibovitz)

Wystarczy jedno zdjęcie, by fotografka Annie Leibovitz wykreowała nowy świat. W listopadzie ukazał się jej album „Wonderland” w wydawnictwie Phaidon. Przypominamy ikoniczne zdjęcia artystki.

„Most między światami” / „Bridge between worlds”

Vogue, 1999 r. / Fot. Annie Leibovitz

W 1999 roku Annie po raz pierwszy poleciała do Paryża na zlecenie „Vogue’a”, by wykonać sesję okładkową. Na planie zdjęciowym spotkało ją zaskoczenie. U boku Kate Moss w kreacji z linii haute couture pojawił się producent muzyczny i raper Sean Combs. „Mieliśmy opowiedzieć o międzykulturowym dialogu dwóch światów: mody i rapu – pisze Leibovitz w »Wonderland«. – Jak się okazało, te światy tak bardzo się nie różniły”.

„Róg obfitości” / „Horn of plenty”

Fot. Annie Leibovitz

Drugą poważną sesję z linii couture dla „Vogue’a” Annie zrealizowała w 2001 roku. Wspólnie z aktorem Benem Stillerem złożyła hołd mistrzom modowej fotografii.

„Bitwa na poduszki” / „Pillow party”

Fot. Annie Leibovitz

W 2005 roku Annie sfotografowała Sarę Jessicę Parker we wnętrzach hotelu Plaza tuż przed tym, jak znaczna część gmachu została przekształcona w prywatne apartamenty.

Fot. Annie Leibovitz

„Powrót do domu” / „A homecoming”

Fot. Annie Leibovitz

„Fotografowałam Penélope Cruz kilkakrotnie, ale sesja z 2007 roku w Hiszpanii była inna niż poprzednie – pisze Leibovitz. – Penélope była dumna, że jest w domu”. Na zdjęciach aktorka pozuje z toreadorem Cayetano Riverą Ordóñezem.

„Wszystko na stole” / „All on the table”

Fot. Annie Leibovitz

Zainspirowane adaptacją „Jasia i Małgosi” Engelberta Humperdincka z Metropolitan Opera z 2009 roku Annie i modelka Grace Coddington obsadziły Andrew Garfielda oraz Lily Cole we własnej ekranizacji z Lady Gagą w roli wiedźmy.

„Dzieci kwiaty” / „Flower children”

Fot. Annie Leibovitz

Stella McCartney z dziećmi sfotografowana w 2019 roku.

 

Artykuł oryginalnie ukazał się na Vogue.com.

 

Zdjęcia: Annie Leibovitz
Proszę czekać..
Zamknij