Znaleziono 0 artykułów
15.02.2022

Renesans bojówek – stoją za nim Rihanna i Zendaya

15.02.2022
(Fot. Getty Images)

Po spódnicach cargo przyszedł czas na spodnie. Rihanna, Emily Ratajkowski, Zendaya i Soo Joo Park stały się ich nieoficjalnymi ambasadorkami, wybierając je do swoich ostatnich stylizacji.

Jedną z przyjemności, jaką daje street style, jest obserwacja, z jaką łatwością celebryci nadają różnym elementom garderoby status pożądanych. Dobrym przykładem są tu bojówki, które raczej nie należą do obowiązkowego wyposażenia garderoby każdej kobiety, a jednak Rihanna, Emily Ratajkowski, Zendaya i Soo Joo Park udowoadniają, że ten użytkowy krój spodni może być bardzo efektowny.

Rihanna, która jest niekwestionowaną królową street style’u, pokazała się ostatnio w bojówkach we wzór moro od Celine, zestawionych z pomarańczowym zimowym płaszczem i bluzą z kapturem w tym samym kolorze (również Celine) oraz czółenkami ze wspólnej kolekcji Gucci i Balenciagi.

Oprócz Celine spodnie z dużymi kieszeniami poddali metamorfozie także inni projektanci. Balmain zaprezentował bojówki na wybiegu w wersji z bardzo długimi paskami od kieszeni. Zendaya, która w kwestii mody zawsze wyprzedza konkurencję, nosiła je z wielką elegancją już w grudniu. Znowu Tom Ford każe zapomnieć, że spodnie cargo muszą być wykonane ze sztywnych tkanin – projektując parę w kolorze metalicznej zieleni. Mogliśmy je zobaczyć na Soo Joo Park podczas przyjęcia z okazji premiery zapachu Ombré Leather Toma Forda.

Do niedawna bojówki kojarzyły się ze strojem turysty lub niejednoznacznie ocenianą estetyką lat 90. W 2022 roku spodnie typu cargo mogą być dla wielu kobiet nowoczesnym elementem garderoby, który można nosić zarówno podczas spełniania codziennych obowiązków, jak i na bardziej formalne spotkania. Niezależnie od tego, czy jesteś minimalistką, która kupuje czarne skórzane buty i nie zdejmuje ich przez cały sezon, czy trendsetterką, która marzy o tym, by podkreślić swój styl wzorzystymi kreacjami Collina Strada, na pewno znajdziesz model dla siebie.

Artykuł oryginalnie ukazał się na Vogue.com.

Alexis Bennett
Proszę czekać..
Zamknij