Znaleziono 0 artykułów
22.05.2022

Powrót okularów przeciwsłonecznych z lat 2000.

22.05.2022
(Fot. Getty Images)

W rozmiarze XXL, przyciemniane, z okrągłymi oprawkami – okulary przeciwsłoneczne z lat 2000. powracają. Potwierdzają to Bella Hadid, Dua Lipa i Rihanna, które już noszą modele w klimacie retro.

Okulary przeciwsłoneczne to znak rozpoznawczy lat 2000. Gwiazdy biegały po Hollywood w muchach w stylu Paris Hilton albo przyciemnianych, kwadratowych oprawkach w stylu Eve. A ja – jako nastolatka – miałam obsesję na punkcie dużych, okrągłych oprawek. Dla inspiracji przykleiłam na ścianie w sypialni reklamę okularów przeciwsłonecznych Diora z 2006 r. z Kate Moss w przeskalowanych oprawkach. Britney Spears nosiła okulary od Dolce & Gabbana, a ja od tamtej pory poluję na ten model.

Okulary przeciwsłoneczne z metalicznymi szkłami to kolejny trend Y2K, który powraca do łask. Mini, dżinsy z niskim stanem i welurowe dresy Juicy Couture z tej dekady lansują gwiazdy, takie jak Rihanna, Dua Lipa i Kendall Jenner. Jednak to właśnie powrót okularów przeciwsłonecznych wzbudził moje zainteresowanie: Dua nosi duże z brązowymi oprawkami, Jenner model z metalicznymi szkłami w odcieniu niebieskiego, a Kim Kardashian praktycznie w każdej stylizacji – duże okulary przeciwsłoneczne Balenciaga przypominające nietoperza. Marki, takie jak Blumarine, przywróciły je na wybiegi, stylizując okulary z kwiecistymi sukienkami. To już oficjalne: po kilku sezonach matriksowych oprawek następuje powrót do okularów w rozmiarze XXL z lat 2000. Dzięki temu znów mogę poczuć się jak nastolatka!

Od oprawek warto rozpocząć eksperymenty ze stylem Y2K. W połączeniu z prostym, białym tank topem i dżinsami z łatwością oddają klimat epoki. Co więcej, okulary przeciwsłoneczne mogą być zabawne, retro, a nawet lekko kiczowate. Teraz na rynku do wyboru są zarówno superodważne, jak i stonowane. 

Artykuł oryginalnie ukazał się na Vogue.com.

Christian Allaire
Proszę czekać..
Zamknij