Znaleziono 0 artykułów
06.12.2018
Artykuł partnerski

Do dziesięciu odlicz. Marki, które warto odwiedzić podczas Targów Wzory

06.12.2018
Moskwa  (Fot. materiały prasowe)

Nie tylko meble, ubrania i biżuteria, ale także ceramika, tekstylia i akcesoria wyposażenia wnętrz, wszystkie wyprodukowane w małych manufakturach i przez lokalnych rzemieślników. Kolejna edycja Wzorów, które już 8 i 9 grudnia przejmą wnętrza Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie to nie tylko świetna okazja do tego, by poznać wyjątkowo kreatywnych twórców. To także kopalnia estetycznych inspiracji i szeroki wybór niepowtarzalnych świątecznych prezentów.

Drewniane stoły w kształcie miast? Ceramika ozdabiana pięknymi ilustracjami? A może etniczne ubrania produkowane przez siostry? Spośród 200 marek, które zaprezentują swoje produkty podczas nadchodzącej edycji Wzorów, wybraliśmy dziesięć, których stanowiska w szczególności warto odwiedzić. Kto wie, może sprawicie nimi prezent nie tylko bliskim, ale też samym sobie?

Bamayo

Bamayo (Fot. materiały prasowe)

Założona i prowadzona przez siostry marka Bamayo idealnie wpisuje się w nurt mody zrównoważonej i zaangażowanej. Utrzymane w kolorowej stylistyce ubrania boho szyte są z materiałów pozyskiwanych bezpośrednio od kobiet z Azji i Afryki, wspierając tym samym lokalne biznesy. Bamayo to ubrania zaprojektowane przez kobiety dla kobiet. Ręcznie wykonane torby z przędzy bawełnianej, spodnie z organicznej, ręcznie tkanej przez kobiety z gór Sapa bawełny czy sukienki wykończone etnicznymi haftami to propozycje niepowtarzalne i idealny prezent dla wszystkich, którzy od mody oczekują czegoś więcej niż jedynie ubrań.

Unikke Design

Unikke (Fot. materiały prasowe)

Nowoczesny, funkcjonalny i zaskakujący. Tak o swoim koncepcie mówią założyciele biżuteryjnej marki Unikke Design. My dodalibyśmy jeszcze „różnorodny”. W ofercie znajdziecie bowiem formy geometryczne, nieco bardziej obłe, kolczyki, naszyjniki, bransoletki i pierścionki wykonane z różnych kamieni szlachetnych, a nawet powstałe przy użyciu druku 3D.

Boske by Kat

Boske by Kat (Fot. materiały prasowe)

Podobno od przybytku głowa boli. Nie ma to jednak zastosowania do biżuterii! Podczas nadchodzącej edycji Wzorów wszyscy fani nietuzinkowych i wyrazistych ozdób będą mieli z czego wybierać. Kolejną biżuteryjną marką, na którą warto zwrócić uwagę, jest Boske by Kat. Inspirowane florą i fauną naszyjniki i kolczyki to dzieło Katarzyny Typek – absolwentki wydziału form użytkowych University of Arts w Londynie. Boske to jednak nie tylko biżuteria. To także równie inspirujące ilustracje oraz dekoracje wnętrz.

Nudo design

Nudo Design (Fot. materiały prasowe)

W prostocie siła. Udowadniają to meble produkowane przez polsko-włoskie studio projektowe NUDO design. Wychodząc z założenia, że sylwetka mebla powinna być ograniczona do minimum, a przestrzeń czysta i niezaburzona nadmiarem zbędnych dekoracji, założyciele marki – Kaja i Domenico – tworzą projekty minimalistyczne, funkcjonalne i, nierzadko, inspirowane geometrią ludzkiego ciała. W końcu „Nudo” po włosku oznacza tyle, co nagi.

Ende Ceramics

Ende Ceramics (Fot. materiały prasowe)

Ende Ceramics to projekt absolwentów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu Natalii Gruszeckiej i Jakuba Kwarcińskiego. Ende funkcjonuje w myśl zasady „myśl lokalnie, działaj globalnie”. Wszystkie ceramiczne formy powstają w manufakturze we Wrocławiu, a dystrybuowane są na całym świecie – w Europie, Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii i na Bliskim Wschodzie. Na czym polega fenomen marki? To przede wszystkim unikatowe i serwowane z pewną dozą dowcipu połączenie sztuki użytkowej z oryginalną formą.

MOSKWA

Moskwa (Fot. materiały prasowe)

Małe lub nieco większe, w kolorowe esy floresy i we wszystkich barwach tęczy. Założyciele marki MOSKWA mówią o swojej biżuterii, że „pomaga odzyskać poczucie beztroski i dystans do świata, który zmusza nas do bycia we wszystkim najlepszymi”. Ozdoby, mimo nazwy, powstają w Warszawie. Z pewnością skradną serca wszystkich miłośników wzorzystych i wyrazistych dodatków.

Filimoniuk Design

Filimoniuk Design (Fot. materiały prasowe)

Alina Filimoniuk to jedna z najzdolniejszych przedstawicielek młodego pokolenia gdańskich jubilerów. Artystyczne szlify zbierała w będącej częścią tamtejszej ASP Pracowni Biżuterii prof. Sławomira Fijałkowskiego. Jej projekty to przede wszystkim nietuzinkowe połączenia różnych materiałów – mosiądzu, srebra, żywicy i, jak na trójmiejską markę przystało, bursztynu. Filimoniuk, mimo że tworzy oryginalne, estetyczne formy, wykazuje typowo pragmatyczne podejście do mody. Nowe projekty uzupełniają dobrze już znaną klientom ofertę. Dzięki temu coś dla siebie znajdą w niej ci bardziej zachowawczy i ci spragnieni nowości.

Holdis

Holdis (Fot. materiały prasowe)

Dla Polaków, Brytyjczyków i wszystkich lokalnych patriotów, którzy kontur konkretnego państwa czy miasta chcieliby przenieść do… pracowni czy salonu. Holdis, nazywana czasami „marką bez granic”, to projekt innowacyjny. Nie tylko dlatego, że stoi za nim 23-latek. Firma Karola Wójcika jest jedynym taki konceptem w Europie. Każdy stolik wykonywany jest na zamówienie, od podstaw w Polsce i przy wykorzystaniu wyłącznie lokalnych surowców.

Madi

Madi (Fot. materiały prasowe)

Trend na minimalizm w biżuterii trwa. Jeśli jednak proste, surowe formy okraszone są dodatkowo odrobiną klasyki, można mieć pewność, że będą odporne na upływ czasu. W połączenie nowoczesności i tradycyjnego wzornictwa wierzy MADI – marka stworzona przez trzecie pokolenie jubilerów ze Śląska. Wszystkie wyroby produkowane są ręcznie. Niektóre są subtelne, niektóre zaspokoją potrzeby wszystkich złaknionych wyrazistych, oversize'owych form. We wszystkich pobrzmiewają osobiste inspiracje projektantów, które czerpią z podóży i analizowania historii jubilerstwa. 

Łyko

Łyko (Fot. materiały prasowe)

Trwały, odpowiedni nawet dla nadwrażliwej skóry i wykazujący właściwości prozdrowotne. Czy len to tkanina idealna? Na pewno, gdy szyje się z niej pościel. Pościele, tekstylia stołowe i ubrania ze zmiękczonego lnu tworzy marka ŁYKO. Stoją za nią siostry Helena Dąbrowska i Marysia Oblicka, które z czasem poszerzyły ofertę o ubrania dla siebie i dla dzieci.

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij