Znaleziono 0 artykułów
08.12.2023
Artykuł partnerski

Dr Irena Eris kocha kino i partneruje „europejskim Oscarom”

08.12.2023
Makijażystki marki Dr Irena Eris na planie filmu  „Strefa interesów” (Fot. Materiały prasowe)

Marka Dr Irena Eris od lat towarzyszy polskim artystkom i artystom, pomagając im realizować swoje wizje. Teraz będzie wspierać także międzynarodową kinematografię jako partner Europejskich Nagród Filmowych.

– Każdego roku jesteśmy świadkami rosnącego uznania dla polskiej kinematografii na arenie międzynarodowej – mówi Joanna Łodygowska, szefowa działu komunikacji firmy Dr Irena Eris. Marka, od lat zaangażowana w rozwój kultury i ambitnego kina, została partnerem Europejskich Nagród Filmowych. Warto podkreślić, że trzy polskie produkcje i koprodukcje mają szansę na zdobycie aż dziewięciu statuetek w kluczowych kategoriach w tym prestiżowym konkursie w tym roku.

Marka Dr Irena Eris partnerem Europejskich Nagród Filmowych

Europejskie Nagrody Filmowe, nazywane „europejskimi Oscarami”, są jednym z najważniejszych wyróżnień w świecie kinematografii. Przyznawane są od 1988 roku przez Europejską Akademię Filmową z siedzibą w Berlinie. Wręczenie statuetek uchodzi za największe święto europejskiego kina. Nagrody przyznaje się w 19 kategoriach. Gala odbywa się w Berlinie lub innych europejskich miastach (w latach parzystych). Jednym z pierwszych laureatów konkursu był Krzysztof Kieślowski.

W tym roku twórczynie i twórcy filmowi z Polski mają szansę zdobyć aż 9 statuetek. Polskie produkcje i koprodukcje powalczą między innymi w kategoriach Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser oraz Najlepszy Scenarzysta. Wśród nominowanych jest brytyjsko-polska produkcja w reżyserii Jonathana Glazera „Strefa interesów” („The Zone of Interest”). Opiera się luźno na powieści Martina Amisa z 2014 roku i opowiada o rodzinie komendanta Auschwitz, żyjącej po drugiej stronie obozowego muru. Producentką filmu jest Ewa Puszczyńska. Także marka Dr Irena Eris była zaangażowana w produkcję, która jest uznawana za faworyta tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych. Film nominowany jest w kategoriach Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Scenarzysta, Najlepsza Aktorka i Najlepszy Aktor. Na trzy statuetki ma szansę „Zielona granica” Agnieszki Holland – w kategoriach Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser oraz Najlepszy Scenarzysta. 

Makijażystki marki Dr Irena Eris na planie filmu  „Strefa interesów” (Fot. Materiały prasowe)

Z kolei duńsko-polsko-francuski film „Apolonia, Apolonia” o losach francuskiej malarki polskiego pochodzenia w reżyserii Lei Glob, za którego produkcję po stronie polskiej była odpowiedzialna Małgorzata Staroń, zdobył nominację dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego.

36. gala rozdania Europejskich Nagród Filmowych odbędzie się już 9 grudnia 2023 roku w Berlinie. To właśnie tej edycji partneruje marka Dr Irena Eris. – Jesteśmy niezmiernie dumni, że teraz do grona wspieranych przez nas prestiżowych inicjatyw dołączają właśnie Europejskie Nagrody Filmowe. Cieszymy się, że możemy być częścią tego wydarzenia, szczególnie że nadchodząca edycja zapowiada się dla polskich produkcji wyjątkowo szczęśliwie – mówi Joanna Łodygowska, szefowa działu komunikacji firmy Dr Irena Eris. Jako partner Europejskich Nagród Filmowych marka zaprosi gości i nominowanych do Strefy Piękna. Profesjonalne wizażystki zadbają tam o wizerunek twórczyń i twórców filmowych, by mogli olśniewać na czerwonym dywanie i na scenie podczas uroczystej gali wręczenia statuetek.

(Fot. Materiały prasowe)

Dr Irena Eris kocha kino i wspiera wybitnych twórczynie i twórców

Europejskie Nagrody Filmowe to kolejny już kinematograficzny projekt wspierany przez polską markę kosmetyczną. W tym roku Dr Irena Eris była ponownie partnerem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz partnerem polskich premier podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego mBank Nowe Horyzonty. Na tym jednak nie koniec. Marka angażuje się również w powstawanie najważniejszych polskich produkcji i koprodukcji. Wśród nich jest nagrodzony na Festiwalu w Gdyni film Agnieszki Smoczyńskiej „The Silent Twins”„Kobieta z…” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta czy film „Iluzja” Marty Minorowicz. Żeby podkreślić szacunek dla weganizmu Agaty Buzek, grającej główną rolę w ostatnim z filmów, kosmetyki marki użyte na planie do charakteryzacji aktorek i aktorów mają wegański skład, potwierdzony w Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris.

– To niezwykle ważny moment dla polskiego kina, którego wyjątkowość oraz innowacyjność są coraz bardziej doceniane na całym świecie – mówi Joanna Łodygowska. – Poprzez nasze zaangażowanie w polską i międzynarodową kinematografię oraz wspieranie kultury filmowej chcemy przyczyniać się do dalszego promowania wartości, takich jak najwyższa jakość, kreatywność i piękno – mówi Joanna Łodygowska, podkreślając zaangażowanie marki Dr Irena Eris w powstawanie wybitnych filmów.

Paulina Klepacz
Proszę czekać..
Zamknij