Znaleziono 0 artykułów
07.12.2021

Dzięki Ani Kuczyńskiej w Warszawie będzie więcej zieleni

07.12.2021
Il. Olka Osadzińska

Ania Kuczyńska włącza się w ekologiczne inicjatywy stolicy i wspiera Zielony Fundusz dla Warszawy. Projektantka pomoże zazielenić miasto.  

Zielony Fundusz dla Warszawy to platforma do współpracy biznesu i miasta, które w ten sposób chce zdobyć środki na zazielenianie miasta. Idea spodobała się Ani Kuczyńskiej, która postanowiła, że część pieniędzy ze sprzedaży ubrań i akcesoriów dostępnych w stacjonarnym i internetowym sklepie marki przeznaczy na koszty związane z zakupem oraz posadzeniem roślin cebulowych na terenach, którymi zajmuje się stołeczny zarząd zieleni. Warszawa, jako członek organizacji C40, razem z 96 innymi miastami współpracuje na rzecz ochrony przyrody i zapobiegania skutkom zmian klimatu. A to działania, które są ważne także dla Ani Kuczyńskiej.

Projektantka, również w 2021 roku, podpisała deklarację ONZ Global Compact, a tym samym zobowiązała się, że jej firma będzie przestrzegać zasad zrównoważonego rozwoju. Marka będzie wspierać działania na rzecz nowoczesnych technologii, które umożliwiają ekologiczną produkcję odzieży, a także dążące do przeciwdziałania dyskryminacji w sferze zatrudnienia i likwidacji wszelkich przejawów pracy przymusowej.

Marka Ania Kuczyńska takie zasady już zdążyła u siebie wprowadzić. Ubrania i akcesoria wykonuje w Polsce, a materiały z recyklingu lub pochodzenia naturalnego, które wykorzystuje marka, dostarczane są do fabryk w kraju z innych części Europy. Kuczyńska współpracuje też z organizacją Fair Wear Foundation, która działa na rzecz poprawy jakości pracy w fabrykach, które produkują odzież. Marka używa w 100 proc. biodegradowalnych opakowań. 

– Ponadczasowy i całoroczny charakter projektów, ich wysoka jakość i staranne wykonanie są wyrazem mojego szacunku i troski o środowisko – mówi Ania Kuczyńska.

Hanna Łopuszyńska
Proszę czekać..
Zamknij