Znaleziono 0 artykułów
29.08.2023
Artykuł partnerski

Jak mięśnie twarzy wpływają na wygląd i czy potrzebują trenera?

29.08.2023
Fot. Getty Images

Na wygląd ma wpływ kondycja nie tylko skóry, lecz także innych tkanek, w tym mięśni. Zastanawiając się nad procesami starzenia czy zmęczonym wyglądem twarzy, warto przyjrzeć się jej w całości. Skóra jest bowiem tylko zewnętrzną powłoką tego, co dzieje się pod spodem, a zmarszczki są skutkiem ubocznym zwiotczenia kolagenu i elastyny. Na szczęście to procesy, które można powstrzymać, sięgając po odpowiednie technologie.

Dbając o formę ciała, chodzimy na ćwiczenia z trenerem personalnym czy zajęcia fitness. Myśląc o twarzy, zwykle stawiamy na pielęgnację skóry i reagowanie na widoczne oznaki pojawiające się wraz z upływem czasu. Ale podobnie jak w przypadku treningu poprawiającego wygląd sylwetki, którego nie łączy się ze zbilansowaną dietą, twarzy nie wystarczą same kremy i zabiegi ukierunkowane na poprawę jakości skóry. Połączona jest ona bowiem z tkanką łączną, powięziową i mięśniową, których kondycja wynika m.in. ze stanu kolagenu i elastyny, dlatego niezbędne jest pobudzenie ich syntezy. A gdyby połączyć stymulację mięśni twarzy z poprawą produkcji włókien podporowych? Dziś to możliwe dzięki mariażowi radiofrekwencji RF z technologią HIFES® w zabiegu EMFACE®.

Fot. Materiały prasowe

Pobudzenie mięśni

Upływający czas odznacza się na wszystkich tkankach. Z wiekiem objętość traci nie tylko skóra, ale również mięśnie. Stanowią one rusztowanie zarówno dla ciała, jak i dla twarzy. I mają bezpośredni wpływ na jej wygląd. Kiedy są osłabione, twarz opada, co jest widoczne w postaci obwisłych policzków czy opadających powiek. Jak to odmienić? Stymulując mięśnie. Manualnym masażem twarzy (ale w tym wypadku bardzo ważne są regularność i liczne powtórzenia) albo specjalnymi zabiegami.

Technologia HIFES® zastosowana w zabiegu EMFACE® wywołuje selektywne skurcze odpowiednich, wybranych grup mięśni twarzy, co przekłada się na zwiększenie gęstości i poprawę jakości tkanki mięśniowej. Podczas zabiegu podłączane są specjalne aplikatory: jeden do czoła i dwa do policzków, które pracują jak najlepszy trener personalny. HIFES® to technologia, która działa na tzw. dźwigacze twarzy i mobilizuje je do syntezy białek mięśniowych i odnowy włókien. A to prowadzi do strukturalnej przebudowy mięśni poddanych zabiegowi. Efektem jest zwiększone spoczynkowe napięcie mięśniowe, co działa na twarz jak lifting. Skutki działania zabiegu EMFACE® widać już po jednym zabiegu, a po serii czterech procedur łuki brwiowe i policzki są wyraźnie uniesione. Przekłada się to na przywrócenie tzw. trójkąta młodości. Znika zmęczony, zatroskany wygląd twarzy.

Fot. Materiały prasowe

Stymulacja powięzi i tkanki łącznej

Aby powstrzymywać procesy starzenia, w zabiegu EMFACE® równolegle do technologii HIFES® mobilizującej pracę mięśni zastosowano radiofrekwencję. W tej procedurze wszystkie tkanki podgrzewane są do temperatury 40-42 stopni. Zsynchronizowane fale radiowe działają modelująco na twarz i wygładzają skórę przez nagrzewanie również tej właściwej. Wysoka temperatura stymuluje fibroblasty do produkcji i syntezy kolagenu i elastyny. Odbywa się to na poziomie: skóry, tkanki łącznej i powięzi. Stare włókna podporowe ulegają denaturacji i są odbudowywane.

Fot. Materiały prasowe

A to przekłada się na remodeling twarzy, poprawę gęstości, elastyczności i napięcia skóry, co najlepiej widać po upływie dwóch-trzech miesięcy od serii wykonanych zabiegów. Natomiast już po jednym twarz wygląda na bardziej wypoczętą i zrelaksowaną. EMFACE® działa więc równolegle na tkanki miękkie, co widoczne jest zarówno w badaniach strukturalnych skóry pod mikroskopem, jak i na zdjęciach osób po czterech przebytych procedurach. Najlepszym na to dowodem jest zwiększone napięcie skóry na podwójnym podbródku, który cofa się, wpływając na poprawę owalu twarzy. Jego linia staje się wyraźniej zarysowana, a odbiór rysów jest zupełnie inny. Twarz wygląda na młodszą.

Fot. Materiały prasowe

Estetyka bez inwazji

Obserwując aktualne tendencje w świecie kosmetologii i dermatologii, można wyraźnie zauważyć, że odchodzi się od efektu sztuczności i przerysowania. Zabiegi mają być dyskretne. EMFACE® doskonale wpisuje się we współczesne trendy na młody, ale przy tym naturalny wygląd twarzy i skórę w dobrej kondycji. Jest w kontrze do procedur inwazyjnych. Jego wpływ na tkanki polega na ich stopniowej stymulacji, regeneracji i odbudowie. Dzięki połączeniu dwóch technologii: HIFES® i RF, podczas jednej procedury doświadcza się dwóch zabiegów, które mają realny wpływ na kilka różnych tkanek.

EMFACE® ma jeszcze jeden atut: trwa 20 minut. Jest całkowicie bezbolesny i nie wyklucza z wykonywania codziennych aktywności. Nie wymaga rekonwalescencji. Skóra po zabiegu jest jedynie lekko zaróżowiona. W wyniku działania fal RF i technologii HIFES® po wykonaniu serii policzki unoszą się, a linia żuchwy – wysmukla. Skóra staje się gęstsza, gładsza, bardziej napięta. To ma wpływ na mniejszą ilość i głębokość bruzd i zmarszczek. Zabieg działa holistycznie, stymulując naturalne procesy w tkankach. Polecany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom, niezależnie od wieku.

Więcej informacji na www.emface.pl

Maria Kowalczyk/Nostressbeauty
Proszę czekać..
Zamknij