Znaleziono 0 artykułów
15.02.2022

Emma Thompson o postrzeganiu własnego ciała

15.02.2022
Daryl McCormack, Emma Thompson (Fot. Getty Images)

Każda z nas przeszła pranie mózgu, jeśli chodzi o postrzeganie własnego ciała – mówiła Emma Thompson po premierze „Good Luck to You, Leo Grande" na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Gra w tej produkcji dojrzałą kobietę, która odkrywa swoją seksualność na nowo. 

– Wszystko, co nas otacza, przypomina nam, jak bardzo jesteśmy niedoskonałe. Jakby wszystko było z nami źle – powinnyśmy przecież wyglądać dokładnie tak, jak pokazują zdjęcia idealnych ciał. Spróbujcie tylko stanąć naprzeciw lustra, zdjąć ubrania i nie ruszać się. To najtrudniejsza rzecz, jaką zrobiłam jako aktorka. – mówiła Emma Thompson podczas konferencji prasowej na trwającym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

(Fot. Getty Images)

Aktorka bierze udział w festiwalu jako odtwórczyni głównej roli w „Good Luck to You, Leo Grande" w reżyserii Sophie Hyde. Thompson gra dojrzałą kobietę, która na odkrywa swoją seksualność dzięki nowej erotycznej relacji z mężczyzną. Mierzy się też z tym, jak postrzegała przez większość życia własne ciało, jaki był jej stosunek do przyjemności.

Właśnie o akceptacji siebie Thompson mówiła podczas spotkania z dziennikarzami na berlińskim festiwalu. Aktorka pojawiła się na konferencji prasowej w połyskującej marynarce Dolce & Gabbana w kolorze fuksji, pod którą założyła czarny kombinezon z górą odkrywającą dekolt i z długimi, szerokimi nogawkami. Zdecydowała się na delikatne dodatki, nie odwracające uwagi od kreacji: czarną małą torebkę, srebrne kolczyki w kształcie kół, złote pierścionki, delikatną srebrno-czarną bransoletkę. Stylizację dopełniały masywne czarne buty.

Fragment konferencji, w którym Emma Thompson wypowiada się na temat postrzegania własnego ciała przez kobiety, można obejrzeć na profilu instagramowym Berlinale.

Tegoroczny festiwal potrwa do 20 lutego. Nagroda za całokształt osiągnięć artystycznych – Honorowy Zloty Niedźwiedź – w tym roku została przyznana Isabelle Huppert.

Weronika Kochel
Proszę czekać..
Zamknij