Znaleziono 0 artykułów
12.09.2020
Artykuł sponsorowany

Para ma siłę

12.09.2020
(Fot. materiały prasowe)

Perfekcyjnie prasuje, zabija wirusy, bakterie i roztocza, a w dodatku jest całkowicie bezpieczne dla ubrań. Wysmakowane estetycznie urządzenie Laurastar to lepsze wcielenie żelazka.

Perfekcyjnie gładka koszula

Wszystko zaczyna się od kropli wody. Gdy zostanie odpowiednio podgrzana, zwiększa swoją objętość 1600 razy. Zmienia się wtedy w suchą parę wodną (z ang. Dry Microfine Steam), która z impetem przenika tkaninę, docierając do każdego włókna. W efekcie materiał rozprostowuje się w mgnieniu oka. Gruba zasłona, delikatna bluzka albo plisowana spódnica wyglądają jak nowe.

(Fot. materiały prasowe)

To oczywiście bardzo uproszczony opis działania urządzenia, które w latach 80. wymyślił szwajcarski przedsiębiorca. Chciał, żeby w domowych warunkach ubrania można było prasować równie łatwo i skutecznie jak w profesjonalnych pralniach, gdzie nawet najbardziej wygnieciona koszula staje się gładka i aksamitna w dotyku. Z pomocą przyszedł mu włoski inżynier. Tak powstała Laurastar – zaawansowany generator pary zintegrowany z deską do prasowania. Można go też używać jako tradycyjnego żelazka z wyjątkowo gładką stopą. Najnowsze wcielenie urządzenia podąża za rozwojem technologii. Opracowano pulsacyjny wyrzut pary, a także system do prasowania Smart, który połączy nas z aplikacją w smartfonie. Tam doradca w krótkich tutorialach pomoże nam osiągnąć perfekcyjną gładkość ubrań i utrzymać urządzenie w doskonałym stanie. Tak, by służyło latami.

(Fot. materiały prasowe)

Koniec z bakteriami i alergią

Ale nie tylko idealnie wyprasowana garderoba sprawi, że zakochamy się w Laurastar. Drugim wielkim atutem urządzenia jest bardzo skuteczne odkażanie. Jak dowodzą badania przeprowadzone przez szwajcarskie laboratorium Scitec Research, po prasowaniu Laurastar z ubrania znika 99,999 proc. bakterii i wiele wirusów. Wysoka temperatura pary rozprawia się też z roztoczami i grzybami. To ważna informacja dla alergików, którzy ze względu na skład współczesnych ubrań, zawierających coraz więcej syntetycznych domieszek, zmuszeni są prać rzeczy w niskiej temperaturze. A to nie zawsze okazuje się wystarczające. Dopiero prasowanie gorącą parą pozwoli na skuteczne pozbycie się alergenów i podniesie codzienny komfort życia. O efektywności urządzenia może świadczyć atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH.

(Fot. materiały prasowe)

Funkcjonalizm i klasa

Dużym atutem urządzenia jest też design. Urządzenie jest poręczne, intuicyjne w obsłudze i wysmakowane. Szwajcarsko-włoskie korzenie Laurastar zobowiązują – estetyka to znak rozpoznawczy marki. Żelazko kształtem nawiązuje do stylistyki retro, ale całość to flirt tradycji z nowoczesnością, która zaznacza się w szlachetnych materiałach i technologii. Projekt został doceniony przez branżę kreatywną i wyróżniony Red Dot Design Award.

(Fot. materiały prasowe)


 

Basia Czyżewska
Proszę czekać..
Zamknij