Znaleziono 0 artykułów
09.06.2020

Filmowy Harry Potter potępia J.K. Rowling

09.06.2020
Daniel Radcliffe (Fot. Getty Images)

Daniel Radcliffe ustosunkował się do transfobicznych komentarzy pisarki, wyrażając poparcie dla osób transseksualnych.

Radcliffe opublikował odpowiedź na transfobiczne komentarze pisarki na Twitterze. Aktor powołał się na statystki, pokazujące, że aż 78 proc. młodych osób transpłciowych i niebinarnych doświadczyło dyskryminacji z powodu tożsamości płciowej. „Kobiety transpłciowe to kobiety. Jakakolwiek wypowiedź negująca to stwierdzenie podważa tożsamość i godność osób transseksualnych. Takie działania nie są w zgodzie ze stanowiskiem stowarzyszeń ds. zdrowia i specjalistów, którzy znają się na rzeczy dużo bardziej niż Jo [J.K. Rowling - przyp.red.], czy ja” - pisał w oświadczeniu na stronie Trevor Project, organizacji non profit poświęconej osobom LGBTQ+, które zmagają się z myślami samobójczymi albo kryzysem.

Musimy robić więcej i bardziej wspierać osoby transpłciowe i niebinarne zamiast odmawiać im własnej tożsamości i tym samym, ranić ich. Osobiście nadal uczę się, jak być lepszym sojusznikiem, więc jeśli chcecie dołączyć do mnie i nauczyć się więcej na temat tożsamości osób transpłciowych i niebinarnych, sprawdźcie przewodnik Trevor Project zatytułowany Guide to Being an Ally to Transgender and Nonbinary Youth”.

Aktor odniósł się do transfobicznych wypowiedzi J.K. Rowling, w których autorka „Harry’ego Pottera” wyśmiała zjawisko menstruacji u osób transseksualnych. Po tym jak sprzeciwiła się „rozmywaniu konceptu płci”, spotkała się z krytyką ze strony internautów.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij