Znaleziono 0 artykułów
14.08.2023

Italian bob najmodniejszą fryzurą lata 2023 roku

14.08.2023
Fryzura Italian bob najmodniejszym cięciem lata 2023 (Fot. Materiały prasowe HBO Max)

Po francuskim bobie przyszedł czas na kolejny fryzjerski trend. Latem 2023 roku popularnością cieszy się italian bob. To cięcie na TikToku zdobyło już miliony wyświetleń. Takie uczesanie nosi już Zendaya, a wylansowała je gwiazda „Białego Lotosu”, Włoszka Simona Tabasco.

Gwiazdy noszą boba na różne sposoby. Kaia Gerber pozostaje wierna fryzurze ściętej w kształt litery „A”, Selena Gomez nosiła boba z ostrym cięciem za linią żuchwy, a Anne Hathaway widziana była w cięciu w stylu Marylin Monroe. Najbardziej pożądana fryzura ostatnich lat ma różne odmiany, w tym francuskiego boba, który sięga do brody. Na TikToku furorę robi teraz alternatywna wersja. Italian bob jest przebojem lata 2023 roku.

Italian bob: Najgorętsze uczesanie lata 2023 roku

Italian bob charakteryzuje się ciężkimi końcówkami podwiniętymi do podbródka, co daje podobny efekt, jak cięcie w kształcie litery „V”. Choć taka fryzura szczególnie jest korzystna dla osób o naturalnie falowanych włosach, uczesanie równie efektownie wygląda na innych teksturach włosów.

Ostatnio styliści z londyńskiego salonu The Hair Bros, Nick Latham i Seán Paul Nother, zdradzili na TikToku, jak poprawnie wykonać cięcie w stylu italian bob. – Zaczynamy od przycięcia włosów i skierowania boba w jednym kierunku, by uzyskać miękkie wykończenie – mówią styliści. – Następnie upewniamy się, że przednie pasma nie są zbyt długie – dodają.

@thehairbros Sometimes you don’t realise how much your long hair is hiding your face, until you brave the chop and get your first bob. ☺️ #haircut #italianbob #thehairbros #fy #fyp #viral #haircut ♬ Not Allowed - TV Girl

Italian bob można stylizować na wiele sposobów. Takie uczesanie polubiła Laura Harrier, która postawiła na miękkie, subtelne fale, Elizabeth Olsen, która wystylizowała modnego boba z cieniowaną grzywką, czy Monica Belucci, która postawiła na objętość, układając końce włosów do wewnątrz.

Julia Goljan
Proszę czekać..
Zamknij