Znaleziono 0 artykułów
22.11.2022

Wszystko, co wiemy o trzecim sezonie serialu „Biały Lotos”

22.11.2022
Jennifer Coolidge jako Tanya McQuoid w drugim sezonie „Białego Lotosu” (Fot. Materiały prasowe / HBO Max)

To już pewne! HBO potwierdziło, że powstanie trzeci sezon serialu „Biały Lotos”. Akcja pierwszego sezonu toczyła się na Hawajach, drugiego na Sycylii. Gdzie tym razem będą wypoczywać bohaterowie serii? I kto dołączy do obsady hitu?

Fani chcieliby zobaczyć znów na ekranie Jennifer Coolidge. Wydawało się, że grana przez nią bohaterka – Tanya McQuoid – zginęła w ostatnim odcinku drugiego sezonu. Scenarzyści mogą jednak szykować dla widzów niespodziankę. Z kolei według informatorów portalu „Variety” na ekran ma powrócić Natasha Rothwell, znana widzom z pierwszego sezonu serialu jako menadżerka spa Belinda Lindsey. Zgodnie z fabułą, przed opuszczeniem hawajskiego kurortu Tanya obiecała Belindzie pomoc w rozkręceniu własnego salonu wellness. Może jest więc szansa, że twórcy powrócą do porzuconego wątku i doczekamy się otwarcia siostrzańskiego biznesu?

Szczegóły fabuły jak na razie pozostają nieznane, tak było oczywiście również przed premierami dwóch poprzednich sezonów. Ale wiadomo, że twórcą pozostaje Mike White, odpowiedzialny również za błyskotliwe dialogi w serialu, wnikliwe przedstawianie relacji, nieoczywiste rozwiązania fabularne. Potwierdzono też, że akcja trzeciego sezonu serialu będzie rozgrywać się w Azji. Ale nie jak początkowo przypuszczano w Tokio, a w Tajlandii.

Fabuła pierwszego i drugiego sezonu „Białego Lotosu”

Pierwszy sezon „Białego Lotosu” ukazał się na platformie HBO Max w lipcu 2021 roku. Poznaliśmy grupę zamożnych ludzi, którzy spędzali wakacje w eksluzywnym kurorcie na Hawajach. Z czasem okazuje się jednak, że idylliczne miejsce skrywa mroczne sekrety. Produkcja Mikea White stała się hitem i zdobyła aż 10 statuetek Emmy. Zdecydowano się zatem na kolejny sezon. Tym razem akcja dzieje się w hotelu White Lotus na Sycylii, gdzie ponownie nie brak intryg, zdrad i zbrodni.

Fabuła trzeciego sezonu „Białego Lotosu”

Kiedy wspomnimy skromne początki „Białego Lotosu”, nie sposób nie zachwycić się tym, że Mikeowi udało się stworzyć jeden z najgłośniejszych i najbardziej cenionych przez krytyków seriali. Jego odwaga w eksplorowaniu ludzkiej psychiki połączona z humorem sprawia, że znów chcemy przenieść się do wykreowanego przez niego świata. Jesteśmy podekscytowani wspólną pracą nad trzecim sezonem – powiedziała Francesca Orsi, wiceprezeska HBO do spraw programów i szefowa działu seriali i filmów HBO.

Na ten moment wiemy już oficjalnie, że akcja serialu będzie rozgrywała się w Tajlandii. Zdjęcia w okolicach Zdjęcia rozpoczną się w lutym w okolicach Koh Samui, Phuket i Bangkoku według oficjalnej zapowiedzi HBO mają ruszyć w lutym tego roku. Produkcja nawiązała w tym celu współpracę z Urzędem Turystyki Tajlandii.

Nowe nazwiska w obsadzie trzeciego sezonu „Białego Lotosu”

Nie wiemy jeszcze na pewno, kto poza Natashą Rothwell powróci w trzecim sezonie serialu. Za to HBO podało, że do obsady dołączą nowe aktorki i aktorzy. Leslie Bibb, Dom Hetrakul, Jason Isaacs (znany choćby z roli Lucjusza Malfoya z serii filmów o Harrym Potterze), Michelle Monaghan, Parker Posey i Tayme Thapthimthong pojawią się w trzecim sezonie „Białego Lotosu”.

Na tym jednak nie koniec niespodzianek. W trzeciej częsci produkcji zobacztmy również tym Aimee Lou Wood, czyli uwielbianą przez widzki i widzów Aimee Gibbs z „Sex Education”, jak również Patricka Schwarzeneggera (syna Arnolda), Waltona Gogginsa („The Righteous Gemstones”), Sarah Catherine Hook („The Conjuring: The Devil Made Me Do It”) i Sam Nivolę („Maestro”). Trzeba przyznać, że robi się coraz ciekawiej.

Kiedy premiera trzeciego sezonu „Białego Lotosu”?

Mimo iż HBO zapowiadało premierę trzeciego sezonu serialu „Biały Lotos” na 2024 rok, wiemy już, że to się niestety nie wydarzy. Casey Bloys, prezes HBO i Max potwierdził informacje, że po strajkach SAG-AFTRA premiera serialu została przesunięta na 2025 rok. Nie znamy jeszcze dokładnej daty.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij