Znaleziono 0 artykułów
21.12.2021

Gwiazdy „Seksu w wielkim mieście” reagują na oskarżenia wobec Chrisa Notha

21.12.2021
(Fot. Getty Images)

Po tym, jak 16 grudnia 2021 roku portal The Hollywood Reporter opublikował reportaż, w którym dwie kobiety oskarżają Chrisa Notha o gwałt, gwiazdy „Seksu w wielkim mieście” zabrały głos w tej sprawie. Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon i Kristin Davis opublikowały wspólne oświadczenie.

Następnego dnia po tym, jak Chris Noth, aktor znany z roli Mr. Biga w „Seksie w wielkim mieście”, został oskarżony o nadużycia seksualne przez dwie kobiety, które skontaktowały się z portalem The Hollywood Reporter, serwis The Daily Beast opublikował informacje o trzeciej kobiecie, która zarzuca aktorowi molestowanie.

Zaraz po pierwszych doniesieniach Noth zaprzeczył oskarżeniom. – „Nie” zawsze znaczy „nie”. To jest granica, której nigdy nie przekroczyłem. Spotkania były za obopólną zgodą. Nie wiem, dlaczego zostały teraz ujawnione, ale wiem jedno: nie napadłem na te kobiety – powiedział aktor portalowi The Hollywood Reporter.

Oświadczenie wydały również gwiazdy „Seksu w wielkim mieście”, które wróciły na mały ekran 9 grudnia w kontynuacji serialu „And Just Like That…” – Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon i Kristin Davis. „Jesteśmy głęboko zasmucone oskarżeniami wobec Chrisa Notha. Wspieramy kobiety, które podzieliły się swoimi bolesnymi doświadczeniami. Wiemy, że to musi być bardzo trudne, i podziwiamy ich odwagę” – napisały aktorki w mediach społecznościowych.

Kobiety, które miał skrzywdzić Noth, nie znają się i każda z nich osobno wniosła oskarżenia. 31-letnia Lily (imiona kobiet zostały zmienione, aby chronić ich prywatność) spotkała Notha w 2015 roku w nowojorskim klubie nocnym, gdzie pracowała jako kelnerka. Aktor zaprosił ją na obiad, a później zaproponował, by poszli do jego apartamentu. Tam miał ją zgwałcić.

Druga kobieta, 40-letnia Zoe, poznała Chrisa Notha w 2004 roku. Miała wtedy 22 lat i zaczynała pracę w prestiżowej firmie w Los Angeles, do której aktor często przychodził w celach biznesowych. Kiedy zobaczył dziewczynę, zaczął z nią flirtować i zaprosił do swojego apartamentu w West Hollywood, gdzie, jak mówi Zoe, siłą zaciągnął ją do łóżka i zgwałcił.

O napaści Notha opowiedziała również 30-letnia Ava. W 2010 roku pracowała w restauracji na Manhattanie. To tam po zamknięciu lokalu aktor miał ją napastować.

W wyniku oskarżeń wysuwanych pod adresem Notha agencje filmowe zaczęły zrywać z nim kontrakty. Noth został wyrzucony z obsady serialu „The Equalizer”, a agencja A3 Artists ogłosiła, że nie będzie go dłużej reprezentować.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij