Znaleziono 0 artykułów
15.04.2021

Historia jednego zdjęcia: Madonna i Michael Jackson na Oscarach w 1991 roku

15.04.2021
(Fot. Getty Images)

Królowa popu odbierała Oscara za piosenkę „Sooner or Later” z filmu „Dick Tracy” w towarzystwie króla, Michaela Jacksona. „Najlepsza randka w życiu” – napisała wiele lat później Madonna.

Madonna, królowa popu i mistrzyni metamorfozy, w latach 80. bywała prowokatorką z krzyżem na szyi, punkówą i gwiazdą disco. Na rozdanie Oscarów w 1991 r., gdy otrzymała nagrodę za piosenkę „Sooner or Later” z filmu „Dick Tracy”, przeobraziła się w Marilyn Monroe. Platynowe loki, czerwona szminka i diamenty Harry’ego Winstona warte 20 mln dolarów korespondujące z wydekoltowaną suknią Boba Mackiego miały sprawić, że będzie przypominać największą seksbombę kina. Jej towarzysz, Michael Jackson, też błyszczał, ale w swoim stylu. Włożył białą koszulę, cekinową marynarkę i czarne spodnie ze złotym paskiem. Rówieśnik Madonny był gwiazdą jeszcze dłużej niż ona – już jako dziecko występował w Jackson 5. Lata świetności – jego i jej – przypadały na przełom lat 80. i 90. Nic dziwnego, że się zaprzyjaźnili – nikt nie rozumiał królowej lepiej niż król. Poznali się przez wspólnego menedżera, Freddy’ego DeManna, po jednym z koncertów Jacksona w Madison Square Garden.

Gdy okazało się, że nie mam, z kim iść na rozdanie Oscarów, poprosiłam Michaela. Zgodził się od razu – wspominała Madonna „najlepszą randkę w życiu”. Gdyby ich przyjaźń przerodziła się w romans, byliby najpotężniejszą parą show-biznesu. Skończyło się na dwóch randkach, bo ona nie chciała wybrać się do Disneylandu, dla Jacksona najważniejszego miejsca na świecie. I tak media ochrzciły ich „dziwną parką”.

Dopiero w 2016 r. w programie „Carpool Karaoke” Jamesa Cordena Madonna wyznała, że się pocałowali. Raz. To ona zrobiła pierwszy krok, on był na to zbyt nieśmiały. Gdy już wykazała inicjatywę, nie bronił się. Czy doszło do czegoś więcej? – Nie powiem – ucięła Madonna. Plotkowano, że Michael uciekł, gdy zobaczył ją nago.

Randki skończyły się, a niedługo również przyjaźń. Podobno on się obraził, że ona skrytykowała jego styl w wywiadzie telewizyjnym. – Nie jest miłą osobą – mówił dziennikarzom, obrażony jak mały chłopczyk. Choć zerwali kontakt, Madonna nigdy nie zwątpiła w dawnego przyjaciela. Broniła go, gdy w 2019 r. autorzy dokumentu „Leaving Neverland” oskarżyli Jacksona o molestowanie seksualne chłopców: – Jest niewinny, dopóki nie udowodni się jego winy. Warto spojrzeć na to, kto rzuca oskarżenia pod jego adresem. Czy ci ludzie mogą coś na tym ugrać? Czy w grę wchodzą duże pieniądze? No właśnie…

Niezależnie od finału relacji, oscarowe wyjście zapisało się w popkulturze. Zdjęcie pary z 1991 r. do dziś należy do najsłynniejszych kadrów w historii rozdania nagród Akademii. A na Halloween w 2017 r. trendsetterki epoki mediów społecznościowych siostry Kardashian – Kim i Kourtney – przebrały się za Madonnę i Michaela, raz jeszcze ich unieśmiertelniając.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij