Znaleziono 0 artykułów
02.12.2021

Historia jednego zdjęcia: Paris Hilton i Lindsay Lohan w 2005 roku

02.12.2021
(Fot. Getty Images)

Świeżo upieczona mężatka nie zaprosiła szczęśliwej narzeczonej na swój ślub. Paris Hilton i Lindsay Lohan nie rozmawiają ze sobą od 2006 roku. Wcześniej się przyjaźniły. Rok przed kłótnią sfotografowano je razem na urodzinach it-girl Allison Melnick.

Jeszcze kilka sezonów temu Pinterest pękał w szwach od kadrów z lat 90.: flanelowe koszule, martensy i podarte dżinsy Kurta Cobaine’a, mini, krótkie topy i platformy Spice Girls, małe czarne, szczupłe sylwetki i cienkie brwi supermodelek. Teraz natchnienia szuka się raczej na TikToku, a na fali są lata 2000. To, co chwilę temu było kiczem, dziś jest kampem. To, co chowało się na dnie szaf, zamieniło się w złoto, czyli w vintage. To, co śmieszyło, inspiruje.

Ikony tamtych lat znów są na szczycie. Bennifer zdobywają czerwone dywany, platynowa, plastikowa i różowa Paris Hilton została idolką generacji Z, a Lindsay Lohan powróciła na ekrany, choć wydawało się, że Hollywood zepchnęło dawną królową nastolatek w niebyt.

Nawet jeśli kolejne znaki rozpoznawcze Y2K – Britney, biodrówki i „Wredne dziewczyny” – zachwycą dzieciaki urodzone na przełomie mileniów, raczej nie skłoni to Paris Hilton i Lindsay Lohan do pogodzenia się. Gdy pozowały razem na zdjęciu z 2005 roku, wyglądały jak siostry – słodkie sukienki jak z balu maturalnego, prawie biały blond à la Marilyn Monroe, błyszczyki na ustach, róż na policzkach, smoky eyes na powiekach. Wtedy wcale nie udawały – naprawdę się lubiły, a w każdym razie obracały się w tych samych kręgach – zepsutych dziedziczek i zdemoralizowanych gwiazdek.

Paris Hilton kręciła reality show „Proste życie”, Lindsay Lohan grała we „Wrednych dziewczynach”. Paris już widziano w sekstaśmie „1 Night in Paris”, o erotyku z Lindsay marzyli zapewne jej męscy fani. Na pewno obie ostro imprezowały – paparazzi bili się o zdjęcia dziewczyn tańczących na stołach w klubach dla VIP-ów.

Lindsay i Paris pokłóciły się niedługo później. Za sprawą filmiku, który ujrzał światło dzienne, choć nie powinien. Kumpel hotelowej dziedziczki Brandon Davis nazwał w nim aktorkę fire crotch, w niewybredny sposób nawiązując do jej rudych włosów, które miałyby się znaleźć nie tylko na głowie. Wyszydzał też Lindsay za stan konta, na którym miała zgromadzić kwotę „zaledwie” siedmiu milionów dolarów. – Jest biedna, mieszka w motelu, to obrzydliwe – mówił przebrzmiały gwiazdor. Paris zaśmiewała się do rozpuku. Wideo stało się wiralem, zanim powszechnie używano słowa „wiral”. Lindsay nie pozostała Paris dłużna. – Świetnie wygląda na ekranie – ironizowała aktorka, komentując występ Hilton w sekstaśmie.

Kilkanaście lat później, w listopadzie 2021 roku, Paris wyszła za mąż za Cartera Reuma, a Lindsay zaręczyła się z Baderem Shammasem. Lohan nie pojawiła się na weselu. Trzy lata temu Hilton miała wychodzić za innego chłopaka, Chrisa Zylkę. Wtedy też nie zamierzała zapraszać Lohan. „Jeśli nie możesz powiedzieć o kimś nic miłego, lepiej się na jego temat nie wypowiadaj”, napisała na Twitterze. – Nie chcę otaczać się pewnymi ludźmi. Życie jest na to za krótkie – mówiła w wywiadach, pytana o koleżankę z epoki samoopalacza.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij