Znaleziono 0 artykułów
01.11.2023

Love stories: Monica Bellucci i Tim Burton

01.11.2023
(Fot. Getty Images)

Poznali się 17 lat temu w Cannes, ale wtedy nic nie wskazywało na to, że będzie ich łączyć coś więcej niż branża filmowa. Ponownie spotkali się w Lyonie w 2022 roku, gdzie Bellucci na Lumière Film Festival wręczała Burtonowi nagrodę za całokształt twórczości. Już jako para pojawili się w październiku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rzymie. Monica Bellucci zagra w drugiej części kultowej czarnej komedii Tima Burtona – „Beetlejuice”. Film będzie miał premierę we wrześniu 2024 roku.

Gdy w maju 2006 roku Monica Bellucci poznała hollywoodzkiego reżysera Tima Burtona, nie mogła nawet przypuszczać, że kiedyś będzie ich łączyć coś więcej niż tylko branża filmowa. Włoszka dopiero skończyła 40 lat i wciąż była do szaleństwa zakochana w swoim mężu, francuskim aktorze Vincencie Casselu. Poznali się w 1996 roku, pobrali trzy lata później. Mieli niespełna dwuletnią córeczkę Leonie i byli najseksowniejszą parą europejskiego kina. 48-letni Burton natomiast – wtedy już z nominacją do Oscara za „Gnijącą pannę młodą” (2005) – był związany ze swoją muzą, brytyjską gwiazdą Heleną Bonham Carter. Mieli syna, oczekiwali córki i planowali zrealizować wspólnie jeszcze wiele filmów. 

W Cannes Tim Burton i Monica Bellucci zasiadali w jury festiwalu. Bellucci słynęła z ról w „Malenie” w reż. Giuseppe Tornatore (2000) i „Nieodwracalnym” w reż. Gaspara Noego (2002) i uchodziła za gwiazdę absolutną. 

Na festiwalu oceniała filmy startujące w konkursie głównym razem z m.in. Wong Kar-Waiem, Timem Rothem, Samuelem L. Jacksonem oraz Heleną Bonham Carter. Tim Burton natomiast był wśród jurorów filmów krótkometrażowych, m.in. ze Zbigniewem Preisnerem. Po festiwalu każde wróciło do swojego życia – Bellucci do Paryża, gdzie mieszkała z mężem, a Burton z Bonham-Carter do Londynu. 

(Fot. Getty Images)

Po raz drugi Monica Bellucci i Tim Burton spotkali się 16 lat później ponownie we Francji. Burton przyleciał do Lyonu na Lumière Film Festival odebrać nagrodę za całokształt twórczości, którą miała mu wręczyć właśnie Bellucci, gościni honorowa festiwalu. W 2022 roku Włoszka była już dziewięć lat po rozwodzie z Vincentem Casselem, który poślubił francuską modelkę Tinę Kunakey i miał po raz trzeci zostać ojcem. Bellucci przypisywano co prawda kilka romansów, m.in. z rzeźbiarzem Nicolasem Lefebvre, ale aktorka z nikim nie związała się na stałe. Burton również był singlem – w 2014 roku zakończył swój długi związek z Bonham Carter.

Gala wręczenia Burtonowi nagrody odbyła się w piątek wieczorem, ale już w sobotę rano można było ponownie zobaczyć reżysera w towarzystwie Monici Bellucci. Podobno to właśnie wtedy zaczął się ich romans. Zdołali utrzymać go w tajemnicy przez niespełna cztery miesiące.

Po raz pierwszy Tima Burtona i Monicę Bellucci sfotografowano razem w lutym 2023 roku. Paparazzi zaskoczyli parę w Madrycie, gdzie byli prywatnie, co wywołało sensację – ich wspólne zdjęcie trafiło na okładkę „Paris Match”. Nagłówek nie pozostawiał wątpliwości: „Miłość od pierwszego wejrzenia”. Tymczasem ani rzecznik Bellucci, ani Burtona nie potwierdzili medialnych doniesień. 

Tymczasem wiosną ogłoszono, że Monica Bellucci zagra w drugiej części kultowej czarnej komedii Tima Burtona – „Beetlejuice”. Okazało się bowiem, że do dobrze znanych postaci, w które wcielą się ponownie m.in. Michael Keaton i Winona Ryder, dołączą nowi bohaterowie grani przez Bellucci, Jennę Ortegę i Justina Theroux. „A zatem to nie miłość, tylko współpraca” – donosiły rozczarowane tabloidy. I gdy plotki o romansie reżysera i aktorki ucichły, Monica Bellucci udzieliła sensacyjnego wywiadu.

W czerwcu 2023 roku na łamach miesięcznika „Elle France” gwiazda wyznała, że jest zakochana i szczęśliwa, a serce skradł jej właśnie Tim Burton. „Zanim poznałam Burtona reżysera, poznałam Burtona człowieka – wyznała, – Kocham Tima, a dorobek reżysera Tima Burtona niezwykle szanuję. Cóż więcej mogłabym powiedzieć… Było to na pewno jedno z tych spotkań, o których czyta się tylko w bajkach. Dzielę z Timem życie, a teraz będę miała także okazję z nim pracować. To będzie doprawdy ekscytująca przygoda”.

(Fot. Getty Images)

Dwa miesiące później Monica Bellucci pojawiła się na okładce hiszpańskiego „Harper’s Bazaar”. Nie unikała odpowiedzi na pytania o jej związek z Burtonem. „Powiedzmy, że odnalazłam w Timie cudownego ducha, wspaniałą wyjątkową duszę, kogoś, kto ma swój własny świat marzeń – powiedziała. – Tim jest wspaniały, absolutnie wspaniały” – dodała.

Monica Bellucci i Tim Burton pierwszy raz oficjalnie na czerwonym dywanie

Ich oficjalny debiut jako pary miał miejsce 19 października 2023 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rzymie. Tim Burton i Monica Bellucci gościli na premierze filmu „Diabolik. Who are you?” w reż. Antonia Manettiego i Marca Manettiego z udziałem aktorki. Przeszli po czerwonym dywanie pod Auditorium Parco Della Musica, trzymając się za ręce. Pozowali fotografom w objęciach: 59-letnia Bellucci w stalowoszarej dopasowanej sukience Dolce & Gabbana prezentowała się jak zawsze wspaniale.

Ponownie pojawili się razem kolejnego dnia festiwalu na galowym pokazie projektu scenicznego Moniki Bellucci „Maria Callas: Lettere E Memorie” w reż. Toma Wolfa, w którym aktorka wciela się w legendarną włoską śpiewaczkę operową. Tym razem Bellucci postawiła na wytworną czarną kreację francuskiej marki Saint Laurent; jej monochromatyczną stylizację rozświetliły diamentowa kolia i bransoletka. Bellucci i Burton ponownie nie szczędzili sobie czułych gestów. Podobno Burton oświadczył się już Bellucci, a ona powiedziała: „tak”. Dowodem zaręczyn jest imponujący pierścionek, jaki gwiazda ostatnio nosi na lewej dłoni.

Światowa premiera filmu „Beetlejuice 2” jest zaplanowana na wrzesień 2024 roku. Czy pierwsza zawodowa współpraca Moniki Bellucci i Tima Burtona okaże się sukcesem? Trzymamy kciuki – zarówno za film, jak i za związek pary.

Natalia Hołownia
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Love stories: Monica Bellucci i Tim Burton
Proszę czekać..
Zamknij