Znaleziono 0 artykułów
02.10.2019

„Homebook Design vol. 6”: najpiękniejsze polskie wnętrza

02.10.2019
"Homebook Design vol. 6" (Fot. Justyna Kwiatkowska i Piotr Folkman)

Klimatyczne kawalerki w starych kamienicach, postindustrialne lofty, domy w otoczeniu natury – tak różne z pozoru wnętrza łączy świetny design. 30 inspirujących projektów trafiło do szóstej już edycji albumu „Homebook Design”.

Na blisko 300 stronach znajdziemy wyłącznie nieszablonowe projekty wnętrz. Za wszystkimi stoją uznane polskie pracownie, współpracujące z portalem Homebook.pl – platformą internetową, która krok po kroku podpowiada, jak stworzyć wymarzony dom. Można na niej znaleźć ofertę większości marek wnętrzarskich, a także zainspirować się stylowymi aranżacjami oraz skonsultować swoją wizję z projektantem. Do sprzedaży trafiło właśnie najnowsze wydanie albumu „Homebook Design vol. 6”. Publikacja to jedyne w swoim rodzaju źródło inspiracji. Zdjęcia wnętrz uzupełniają historie ludzi – właścicieli domów i mieszkań."

"Homebook Design vol. 6" (Fot. Justyna Kwiatkowska i Piotr Folkman)

Nie ma dwóch takich samych domów, bo każdy z nas jest inny. Dlatego, jak przekonuje Anna Poprawska, redaktor naczelna „Homebook Design”, wnętrza zaprezentowane w albumie jak lustro odbijają potrzeby i marzenia właścicieli. – Każde wnętrze odzwierciedla indywidualizm właściciela, inspiruje i pokazuje, że dom to miejsce, w którym najważniejsi są ludzie. Każde udowadnia, że połączenie estetyki i funkcjonalności jest możliwe. Nie ma różnicy, czy jest to projekt przestronnego wnętrza nowoczesnego domu, małej kawalerki na poddaszu, klimatycznego mieszkania w kamienicy, loftu w budynku starej fabryki, apartamentu dla singla czy domu dla rodziny. Różnorodność zebranych projektów udowadnia, że ograniczeniem w aranżacji wnętrz może być tylko wyobraźnia – mówi Anna Poprawska.

"Homebook Design vol. 6" (Fot. Justyna Kwiatkowska i Piotr Folkman)

W szóstej edycji albumu „Homebook” czytelnicy będą mogli podziwiać wnętrza, przy których projektowaniu nie było miejsca na kompromisy. Domy i mieszkania, obok których – bez względu na preferowany styl wnętrzarski – nie da się przejść obojętnie. Idea przewodnia najnowszego „Homebooka” jest zgodna z hasłem „forma wynika z funkcji” – podstawą stylu Bauhaus. Stworzony przez grupę projektantów, skupionych wokół uczelni artystyczno-rzemieślniczej, obchodzi w tym roku setną rocznicę powstania. Dlatego w szóstej edycji albumu „Homebook” znajdziemy starannie wyselekcjonowane wnętrza, które łączą takie cechy jak funkcjonalność, oszczędność formy i odrzucenie nadmiernej dekoracyjności.

"Homebook Design vol. 6"( Fot. Justyna Kwiatkowska i Piotr Folkman)

Nie znaczy to jednak wcale, że wszystkie są ascetyczne, chłodne i surowe. Wśród zaprezentowanych w szóstej edycji „Homebooka” domów i mieszkań znalazły się wnętrza w stylu boho, elegancki apartament, w którym klasykę przełamują orientalne nuty, a także utrzymane w stylu vintage mieszkanie w starej kamienicy oraz minimalistyczny dom, otoczony polami i lasami. W niektórych wnętrzach na pierwszym planie jest kolor, w innych – gra fakturami albo światłem. Są też takie, gdzie to bezpośrednia bliskość natury decyduje o niepowtarzalnym charakterze. Wspólnym mianownikiem wszystkich jest idealne dopasowanie do właścicieli.

"Homebook Design vol. 6" (Fot. Justyna Kwiatkowska i Piotr Folkman)

Twórcy albumu chcą udowodnić, jak istotna jest funkcja przestrzeni. Zaprezentowane w szóstej edycji „Homebook Design” rozwiązania pokazują, że przemyślany układ wnętrza i wykorzystanie światła czynią aranżację domu marzeń zdecydowanie łatwiejszą. Widać też, że Polacy podczas urządzania domu marzeń nie idą już utartym szlakiem.

 

Nowy album „Homebook Design vol. 6” jest dostępny w salonach EMPiK oraz na stronie homebookdesign.pl.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij