Znaleziono 0 artykułów
14.04.2023
Artykuł partnerski

Wyjątkowe miejsce dla tych, którzy pragną więcej

14.04.2023
Bar Hedwig's/Fot. Materiały prasowe

Nowoczesna elegancja, majestat historii i fascynująca podróż po zakamarkach lokalnego dziedzictwa kulturowego. Wyjątkowy hotel, wyrafinowane koncepty restauracyjne, klub w dawnej kaplicy, solne SPA – wszystko to znajdziemy w jednym miejscu. Już za moment w sercu Krakowa drzwi otworzy Stradom House z hotelem kultowej marki Autograph Collection.

– Żyjemy w niezwykle dynamicznych czasach, dlatego każda chwila powinna przynosić nam pozytywne emocje i chwile wytchnienia. Tworząc Stradom House, chcieliśmy powołać do życia miejsce, które będzie się długo wspominać, przeżywając jego ponadczasową atmosferę. Naszą intencją jest, by Stradom House stał się również miejscem spotkań dla mieszkańców Krakowa – przekonuje Lionel Valla, dyrektor generalny hotelu 12|14 Stradom House, Autograph Collection. Czego więc możemy się spodziewać po jednym z najciekawszych konceptów hotelarsko-gastronomicznych w Polsce? Z pewnością unikatowej mieszanki piękna i pragnienia stworzenia niezwykłego miejsca na mapie Krakowa. Każdy element tego projektu powstał z dbałością o detale i troską o wyjątkową historię lokalizacji. W 650. rocznicę powstania budynek położony przy ulicy Stradomskiej powraca w zupełnie nowej, piękniejszej niż kiedykolwiek formie.

Stradom House, ul. Stradomska 12-14, Kraków/Fot. Materiały prasowe

Magia historii i nowoczesna elegancja

– Stradom House to miejsce łączące magię historii z elegancją nowoczesności. Zostało stworzone tak, aby było jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem najwyższej, uniwersalnej jakości idealnie wpisującej się w lokalną przestrzeń. Połączenie z miastem, ze społecznością i z naturą jest wyrazem tego, czym jest Stradom House. Ponadto każdy element w naszym hotelu został stworzony z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju. Już na etapie projektowania wyposażenia pokoi i kuchni kierowaliśmy się zasadą zero waste – podkreśla Lionel Valla, dyrektor generalny 12|14 Stradom House, Autograph Collection.

Każdy z hotelowych pokoi, ale też pozostałe wnętrza konceptu zostały stworzone z poszanowaniem historii miejsca, w którym się znajdują. A budynek przy ulicy Stradomskiej 12-14, między Wawelem a Kazimierzem, w jednym z głównych punktów historycznej części Krakowa, nie tylko liczy sobie 650 lat, lecz także na przestrzeni wieków mieścił między innymi kaplicę, szpital i urząd celny. Teraz ta zapomniana perła polskiej architektury, której od ponad dekady groziło niemal całkowite zniszczenie, odzyskała dawny blask.

Koncept 12|14 Stradom House, Autograph Collection składa się ze 125 pełnych artyzmu pokoi hotelowych, dwóch restauracji z wyjątkową ofertą kulinarną, baru ulokowanego w majestatycznej, wysokiej na dziewięć metrów dawnej kaplicy oraz unikatowego SPA. Na każdym kroku widoczny jest flirt starego z nowym. Hotelowe pokoje mają się wyróżniać starannie dobranym, dopracowanym do najmniejszego detalu wzornictwem. Nie zabraknie również historycznych akcentów, takich jak w pełni odrestaurowane freski czy sklepienia. Wnętrza pokoi łączą styl eklektyczny z nutą retro w postaci pieczołowicie odrestaurowanego wzornictwa. Znakomitym przykładem są krzesła, które odnowiła Ewelina Lekka. Są też meble zaprojektowane przez polskich projektantów, takich jak Józef Chierowski. Podłoga w kilku miejscach, np. w restauracji Gaia czy penthousie Chapel Loft, pochodzi z kamieniołomu w Bolechowicach, a wykorzystany we wnętrzach wapień inspirowany jest posadzkami z Muzeum Narodowego w Sukiennicach. Perłą wśród hotelowych przestrzeni w Stradom House jest Chapel Loft, prestiżowy apartament o powierzchni 155 m kw. z własną kuchnią, fortepianem, kolekcją winyli, Playstation i widokiem na Wawel, umiejscowiony ponad dawną kaplicą.  

Pokój hotelowy/Fot. Materiały prasowe

Wyjątkowe miejsce dla gości i dla krakowian

– Zgodnie z filozofią Angel Poland Group każda realizowana przez nas inwestycja ma przynieść korzyści lokalnej społeczności. Naszym celem jest nie tylko poprawa jakości otoczenia, lecz także poziomu życia mieszkańców. Projekt przy ulicy Stradomskiej jest dla nas szczególnie ważny i jesteśmy szczęśliwi, że ten klejnot polskiej architektury, położony w samym sercu parku kulturowego, będący częścią dziedzictwa UNESCO, może powrócić w nowej odsłonie. Jesteśmy przekonani, że Stradom House będzie nie tylko miejscem wypoczynku dla turystów podróżujących w celach biznesowych, lecz również miejscem spotkań krakowian – mówi Shachar Samuel, współzałożyciel Angel Poland Group.

Miejscem, które zachwyci gości, ale też krakowian, jest serce Stradom House - bar Hedwig’s. Swój charakter zawdzięcza w niezwykłej lokalizacji w gotyckich i odrestaurowanych wnętrzach dawnej kaplicy św. Jadwigi. Historyczne dziedzictwo tego miejsca podkreśla tryptyk Gideona Rubina nawiązujący do filmu "Ostatni dzień lata" Tadeusza Konwickiego oraz gobelin Jonasa Wooda. Stradom House z pewnością stanie się też ważną lokalizacją dla krakowskich foodies. Wszystko za sprawą dwóch konceptów restauracyjnych. Pierwszy z nich, Gaia, jest celebracją modernistycznego odrodzenia Krakowa w śródziemnomorskim stylu, z kolei drugi, John Dory, zapewni niespotykane do tej pory w królewskim mieście doświadczenie kulinarne oparte na najwyższej jakości owocach morza.

Restauracja John Dory/ Fot. Materiały prasowe

Dla ciała i dla ducha

Stradom House garściami czerpie z historii i bogactwa Krakowa i okolic. Dlatego to właśnie sól, skarb regionu, stanie się podstawą nowej filozofii wypoczynku i pielęgnacji w murach Stradom House. Koncept strefy wellness SÓL tworzą autorska linia naturalnych kosmetyków, nowoczesna siłownia, innowacyjne centrum odnowy z łaźnią parową, prysznicami z hydromasażem, biosauną, sauną solną na podczerwień i salą dźwiękową przylegającą do 20-metrowego basenu. Kuratelę nad SÓL SPA sprawuje londyńska senselierka Alexandra Soveral, jedna z topowych specjalistek w dziedzinie pielęgnacji skóry na świecie. Po studiach filozoficznych i biochemicznych Alexandra stworzyła własną linię organicznych kosmetyków do pielęgnacji skóry – Soveral, obecnie znaną na całym świecie. 

W Stradom House goście będą mogli jednak rozpieścić nie tylko ciało, lecz także ducha. W hotelu powstanie nawiązująca do lokalnej kultury i sztuki biblioteka z bogatą kolekcją światowych klasyków literatury oraz winyli.

Historia budynku, gdzie mieści się Stradom House, sięga XIV wieku
/ Fot. Materiały prasowe

Stradom House może też poszczycić się kolekcją sztuki, będącą odzwierciedleniem energii współczesnej polskiej kreatywności. Zbiór obejmuje dzieła zarówno początkujących twórców, jak i przedstawicieli ugruntowanej polskiej sceny artystycznej. Myślą przewodnią, która mu przyświeca, jest angażowanie się w życie miasta i zainteresowanie szerszej widowni polską sztuką. W kolekcji znajdują się prace takich artystów, jak Bartek Materka, Dorota Jurczak, Joanna Piotrowska, Wilhelm Sasnal, Tomasz Kowalski, Honza Zamojski czy Przemek Pyszczek. Obrazy, rysunki, fotografie i druki zakorzenione są w narracji odzwierciedlającej głęboki związek Stradom House z ideami łączącymi mitologię, dziedzictwo i modernizm. Pieczę nad kolekcją sprawuje Francesca Gavin, założycielka i kuratorka londyńskiej kolekcji Soho House i współkuratorka szwajcarskiej Manifesty 11.

Celem Stradom House jest stworzenie przestrzeni dla lokalnej i międzynarodowej społeczności. Miejsca, w którym będzie można wspólnie poszukiwać inspiracji w sferze zarówno zawodowej, jak i prywatnej. Dlatego jedną z wyjątkowych usług oferowanych w Stradom House jest możliwość dołączenia do eksluzywnego programu Stradom House Membership Club. Pozwoli on na udział w szerokim wachlarzu wydarzeń obejmujących wystawy sztuki, degustacje rzadkich trunków i dań światowej kuchni. Zapewni też możliwość korzystania z szerokiej gamy zabiegów pielęgnacyjnych w SÓL SPA. Dla członków programu dostępne będą liczne udogodnienia, takie jak dostęp do strefy wellness z basenem czy fitness z najwyższej jakości wyposażeniem. Członkostwo w programie pozwoli na odkrycie wielu korzyści płynących z konceptu w obszarach dotyczących kulinariów, kultury, mody czy aktywności fizycznej. Stradom House Membership Club jest pierwszym tak bogatym programem w Polsce. Stradom House Membership Club będzie pierwszym tak wyjątkowym programem w Polsce. W ten sposób można dołączyć do unikalnej, kreatywnej społeczności Krakowa, zyskując też dostęp do najwyższej jakości usług i olśniewających przestrzeni.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij