Znaleziono 0 artykułów
05.12.2022

Limitowany scyzoryk Victorinox i Off-White

05.12.2022
Fot. Materiały prasowe

Streetwearowa marka Off-White słynie z nieszablonowych projektów. Tym razem brand wyszedł z inicjatywą współpracy z marką Victorinox, by wspólnie stworzyć limitowaną edycję szwajcarskiego scyzoryka oficerskiego. Produkt dołączył do linii Equipment™ przygotowanej wspólnie z Post Archive Faction.

Projekt scyzoryka zajął dwa lata i powstawał jeszcze pod kreatywnym przywództwem założyciela Off-White, zmarłego w 2021 roku Virgila Abloha. Efekt współpracy możemy podziwiać już dziś – wyjątkowy model zachwyca nie tylko designem, ale zaskakuje także innowacyjnymi elementami, które po raz pierwszy pojawiły się w szwajcarskim scyzoryku Victorinox.

Jesteśmy zachwyceni rezultatem współpracy – Off-White c/o Victorinox Limited Edition. Model ten łączy tradycję i wiedzę Victorinox z nowoczesną marką Off-White, reprezentującą zrozumienie ducha miejskiej przygody – postawy, którą wspólnie zajmujemy w stosunku do wszystkich naszych produktów – wyjaśnia Veronika Elsener, dyrektor ds. marketingu w Victorinox.

Scyzoryk Off-White x Victorinox (Fot. Materiały prasowe)

Główną inspiracją dla projektu była idea początków, sięgająca do najstarszego narzędzia kamiennego ludzkości. Ostrze scyzoryka zostało skonstruowane w taki sposób, by przywodzić na myśl kształt starożytnych narzędzi kamiennych. Wyjątkowości nadają mu zaokrąglone krawędzie ostrzy, które są lekko wysunięte z korpusu. Ciekawy zabieg estetyczny zastosowano także przy organizacji pojedynczych elementów scyzoryka: ustawiono je obok siebie w odpowiedniej kolejności tak, by przypominały liść figowy, co z kolei nawiązuje do historii Adama i Ewy.

Starożytny kamień stał się inspiracją dla użytego po raz pierwszy w historii marki innowacyjnego materiału Corian Solid Surface. Jest to twardy, nieporowaty i jednolity materiał, stworzony z żywicy i naturalnych minerałów otrzymanych z boksytu. Okładziny Corian w dotyku przypominają prawdziwą skałę, a matowa powierzchnia jest odporna na zadrapania i zużycie.

Model powstał w limitowanej ilości trzech tysięcy egzemplarzy z wygrawerowanymi numerami porządkowymi.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij