Znaleziono 0 artykułów
10.10.2022

Iga Świątek przekazuje wygraną organizacji zajmującej się zdrowiem psychicznym

10.10.2022
Iga Świątek podczas finalu WTA w Ostrawie (Fot. Getty Images)

Iga Świątek po raz kolejny dostarcza fanom wzruszeń – nie tylko sportowych. W niedzielę 9 października 2022 roku, po finale WTA w Ostrawie, tenisistka poinformowała, że pieniądze, który wygrała w turnieju, przekaże na cele charytatywne – na rzecz organizacji zajmującej się zdrowiem psychicznym.

Iga Świątek została wicemistrzynią WTA w Ostrawie. 9 października, po ponad trzygodzinnym meczu, z Polką wygrała Czeszka Barbora Krejcikova 7:5, 6:7(4), 3:6). Dla Igi, liderki rankingu, był to pierwszy przegrany finał od 2019 roku. Tuż po meczu Świątek poinformowała, że zdobytą nagrodę zamierza przekazać na szczytny cel. – Jutro jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Wszystkie zarobione pieniądze w tym turnieju przekażę na organizację non-profit w Polsce zajmującą się tym tematem – mówiła Świątek.

Nagroda dla Igi za wygrane mecze w turnieju w Ostrawie to nieco ponad 58 tys. euro (ok. 250 tys. złotych).

– Ogromnie się cieszę, że jestem w takiej sytuacji, że mogę pomagać. W zeszłym roku zrobiłam podobną rzecz. Zdrowie psychiczne jest ważne. Myślę, że niektórzy naprawdę nie mają podstawowego wsparcia, z którego mogą skorzystać – wyjaśniała Iga w wywiadzie z Canal+ Sport.

Nie jest to pierwszy raz, gdy Świątek przekazuje pieniądze na szczytne cele. Tenisistka organizowała m.in. turniej charytatywny na rzecz Ukrainy, a w październiku 2021 roku ogłosiła, że przekaże 50 tys. dolarów dla organizacji zajmującej się zdrowiem psychicznym.

Agnieszka Brzostowska
Proszę czekać..
Zamknij