Znaleziono 0 artykułów
18.10.2023
Artykuł partnerski

Inspector Lounge: Ekskluzywne doświadczenie kulinarne

18.10.2023
Restauracja Inspector Lounge w Warszawie (Fot. Materiały prasowe)

Najwspanialsze kulinarne doznania, niezwykły klimat, dania z całego świata, tradycyjne potrawy kuchni ukraińskiej. To wszystko i znacznie więcej zapewnia Inspector Lounge, wyjątkowa restauracja w centrum Warszawy.

W Warszawie miłośniczki i miłośnicy niemal każdej kuchni świata znajdą coś dla siebie. Coraz więcej fanów mają dania ukraińskie. Choć zbliżone do polskich, zapewniają trochę kulinarnej odmienności, tak pożądanej przez foodies.

Wyśmienite jedzenie, elegancki wystrój, a także wyjątkowy klimat sprawiają, że Inspector Lounge – wyjątkowa ukraińska restauracja w centrum miasta – to miejsce chętnie odwiedzane przez wszystkich, między innymi ludzi ze świata polityki, sportu, kultury czy biznesu.

Restauracja Inspector Lounge w Warszawie (Fot. Materiały prasowe)

Kuchnia w Inspector Lounge: Najlepszy barszcz ukraiński

Inspector Lounge niemal od dnia otwarcia zyskał ogromną popularność. Przyciąga gości nie tylko znakomitą kuchnią i świetną atmosferą, lecz także wyjątkową lokalizacją. Restauracja mieści się przy ulicy Zielnej 37A, w kamienicy o wspaniałej i niezwykle bogatej historii. Wzniesiony w 1904 roku budynek zaprojektowano z wykorzystaniem elementów w stylach renesansowym i barokowym. Przez lata pełnił wiele różnych funkcji. Początkowo mieściła się w nim siedziba polskiej filii szwedzkiego Towarzystwa Akcyjnego Telefonów „Cedergren”. Niedługo później obiekt miał odegrać w historii Warszawy niezwykle ważną rolę.

Przy Zielnej 37A swoją centralę miała również firma Ericsson, która w 1922 roku wraz z rządem polskim założyła Polską Akcyjną Spółkę Telefoniczną (PAST). To właśnie z tego powodu budynek określany był wówczas mianem „Małej PAST-y”, a sąsiadujący z nim wyższy gmach przy Zielnej 39 nazywano „Dużą PAST-ą”. Kamienica podczas II wojny światowej, będąc jednocześnie międzynarodową centralą telefoniczną i jednym z najwyższych budynków w Warszawie, stała się prawdziwą niemiecką twierdzą. To z kolei sprawiło, że podczas Powstania toczyły się o to miejsce zażarte walki, ale w sierpniu 1944 roku Polakom udało się je odbić. Zdobycie PAST-y uznaje się do tej pory za jeden z najważniejszych polskich sukcesów podczas Powstania Warszawskiego.

Restauracja Inspector Lounge w Warszawie (Fot. Materiały prasowe)

Inspector Lounge: Wyśmienita kuchnia, najlepsza muzyka

Wiadomo, że świetna kuchnia to w wypadku każdej restauracji jedynie część sukcesu. Miejsce powinno zachwycać nie tylko potrawami, lecz także atmosferą, która sprawia, że goście chcą przebywać w nim jak najdłużej. Właśnie tak jest w Inspector Lounge.

W menu znajdziemy między innymi sushi, owoce morza, a także potrawy z wołowiny, cielęciny czy kurczaka. Wśród najczęściej zamawianych są takie rarytasy jak tatar z wołowiny i tort po kijowsku, popularnością cieszy się też barszcz, przygotowywany według tradycyjnej receptury. Mówi się, że to najlepsza możliwa wersja tego dania.

Co ważne, wszystkie znajdujące się w menu restauracji potrawy przygotowywane są z najlepszych certyfikowanych produktów. Ale poza wybornymi śniadaniami, zupami, daniami głównymi oraz smakowitymi deserami gości cieszy również wyjątkowy charakter miejsca. W Inspector Lounge możemy bawić się przy starannie wyselekcjonowanej muzyce, często granej na żywo, ale też odpoczywać przy najwyższej jakości amerykańskiej sziszy.

Restauracja Inspector Lounge w Warszawie (Fot. Materiały prasowe)

To właśnie szeroka oferta gastronomiczna, jak i rozrywkowa sprawiają, że Inspector Lounge jest najlepszą restauracją typu Lounge w Polsce. Dlatego, choć miejsce może pomieścić nawet 800 osób, stoliki są zazwyczaj zajęte. Warto zatem zrobić rezerwację wcześniej. Szczególnie jeśli chcemy zjeść i bawić się przy dźwiękach muzyki na żywo w weekend.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij