Znaleziono 0 artykułów
16.01.2024

Jacob Elordi zagra w nowej wersji „Frankensteina”

16.01.2024
Jacob Elordi zagra Frankensteina w filmie Guillermo del Toro (Fot. Getty Images)

Reżyser Guillermo del Toro pracuje nad nową wersją „Frankensteina”. Potwora zagra Jacob Elordi, jeden z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia. Film trafi na platformę Netflix.

Jacob Elordi nie próżnuje. Gwiazdor „Saltburn”, „Priscilli” i „Euforii” wcieli się w potwora z „Frankensteina”. Wcześniej u Guillermo del Toro miał zagrać Andrew Garfield, ale z powodu innych zobowiązań musiał zrezygnować z udziału w produkcji.

Fabuła filmu „Frankenstein” z Jacobem Elordim

Książka Mary Shelley „Frankenstein” z 1818 roku opowiada historię naukowca, który z fragmentów ciał tworzy, a potem ożywia monstrum. Tragiczny w skutkach eksperyment zmienia jego życie.

Wcześniejsze adaptacje „Frankensteina”

Powieść z XIX wieku doczekała się wielu ekranizacji. W 1910 roku na ekrany trafił pierwszy krótkometrażowy niemy film wyprodukowany przez Thomasa A. Edisona, którego znamy z opatentowania żarówki. Najpopularniejszą wersję nakręcił w 1931 roku Jamesa Whale. Potwora zagrał wówczas Boris Karloff. Później powstało jeszcze 150 mniej lub bardziej udanych ekranizacji. Część z nich należy do franczyzy Universal Classic Monsters produkowanej przez Universal Studios w latach 1930-1960. To właśnie ta seria wprowadziła do kultury masowej takie postacie, jak Drakula, Upiór w operze, Quasimodo. Nowa wersja del Toro będzie częścią serii wskrzeszającej historyczną franczyzę.

Obsada produkcji w reżyserii Guillermo del Toro

„Frankenstein” będzie drugim filmem del Toro, który powstanie we współpracy z Netflixem. Zdjęcia mają zacząć się już w lutym 2024 roku. W roli tytułowego naukowca zobaczymy Oscara Isaaca. W obsadzie znajdą się również Christopher Waltz, Mia Goth, Lars Mikkelsen, Christian Convery i David Bradley. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Reżyser oscarowego „Kształtu wody” czy „Pinokia” od dłuższego czasu chciał zająć się produkcją „Frankensteina”. Kultowa powieść Mary Shelley jest jego ulubioną książką, a jej najsławniejsza ekranizacja – jednym z ulubionych filmów.

Nie wiadomo jednak, jaki kształt tej historii nada del Toro. Czy będzie to kolejna ekranizacja książki? Czy może reżyser przedstawi historię doktora Frankensteina i stworzonego przez niego potwora w nowym świetle? O tym przekonamy się już niebawem.

Maria Kurluta
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Jacob Elordi zagra w nowej wersji „Frankensteina”
Proszę czekać..
Zamknij