
Krem pod oczy może wydawać się droższą wersją kremu nawilżającego, do tego zamkniętą w mniejszym słoiczku. Jednak odpowiedni krem pod oczy, z odpowiednimi składnikami aktywnymi, może przynieść pożądane efekty. Jakie?
Kremy pod oczy od lat mają reputację najbardziej dyskusyjnego elementu pielęgnacji skóry – często się je pomija, czasami zbyt wiele się od nich oczekuje, nieraz nie rozumie się ich działania. Jednak receptury się zmieniają. Dzisiejsze kremy pod oczy to już nie kremy nawilżające w miniaturze. Dzięki starannie wyselekcjonowanym składnikom aktywnym i konsystencji opracowanej z myślą o cieńszej, bardziej wrażliwej skórze wokół oczu, mogą pomóc w przypadku konkretnych problemów, takich jak opuchlizna, cienie pod oczami, drobne zmarszczki czy suchość skóry, nie naruszając jednocześnie jej bariery.
Oczywiście uniwersalne rozwiązanie nie istnieje, zwłaszcza jeśli chodzi o pielęgnację skóry wokół oczu. Należy zdecydować, jakiemu problemowi chce się zaradzić. Czy zależy nam na pozbyciu się opuchlizny, rozświetleniu, wygładzeniu czy regeneracji. Najnowsza generacja kremów pod oczy ma dużo więcej funkcji niż zwykłe nawilżenie. Oto na co trzeba zwrócić uwagę i co kupować.
Krem pod oczy na opuchliznę
Opuchlizna jest zazwyczaj wynikiem zatrzymywania wody i gorszego krążenia, a nie starzenia. Szukaj więc kofeiny, ekstraktu z zielonej herbaty, niacynamidu i peptydów, które wspierają mikrokrążenie krwi i zmniejszają stan zapalny. Chłodząca żelowa konsystencja i aplikatory z metalowymi końcówkami również są pomocne (to nie magia, a zwykła mechanika).
Krem pod oczy na cienie
Nie wszystkie cienie pod oczami powstają w ten sam sposób – niektóre mają podłoże genetyczne, inne są wynikiem pigmentacji lub cienkiej skóry. W przypadku pigmentacji należy poszukać kremów pod oczy z witaminą C, niacynamidem i wyciągiem z korzenia lukrecji. W przypadku tych wynikających z problemów z krążeniem oraz gdy cienie mają niebieskawy odcień, z czasem mogą pomóc peptydy i maski LED.
Krem pod oczy na drobne i większe zmarszczki
Na zmarszczki pod oczami potrzebujesz retinolu lub retinalu, których działanie jest jednak łagodzone przez ceramidy, peptydy lub kwas hialuronowy, by zapobiec podrażnieniom. Skóra pod oczami jest cieńsza i bardziej reaktywna, dlatego należy szukać kosmetyków z retinoidami o składzie stworzonym z myślą o tym obszarze, które nie naruszą bariery skóry.
Krem pod oczy na suchość skóry i z myślą o regeneracji bariery skórnej
Sucha, łuszcząca się skóra pod oczami często wymaga czegoś więcej niż powierzchownego nawilżenia. Potrzebne są jej ceramidy, kwasy tłuszczowe i składniki okluzyjne, które zatrzymają wilgoć. Peptydy i kwas hialuronowy również mają właściwości ujędrniające. Szukaj kosmetyków o konsystencji, która zapobiega ich migracji do oczu i podrażnieniom.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.