Znaleziono 0 artykułów
12.02.2024

Joanna Kulig i Tom Hanks na wspólnym selfie z planu serialu „Władcy przestworzy”

12.02.2024
Fot. Getty Images

„Z jednym z najznakomitszych artystów wszech czasów i producentem »Władców przestworzy« Tomem Hanksem” – napisała Joanna Kulig na swoim oficjalnym profilu na Instagramie, publikując wspólny portret. Dodała też „a teraz wracam do pracy”.

Post wywołał lawinę entuzjazmu. Wśród osób, które polubiły zdjęcie kibicując polskiej aktorce rozwijającej karierę w Hollywood, warto wymienić Maję Ostaszewską czy Małgorzatę Szumowską. Szczególnie zachwycony był za to Rafał Zawierucha, który wylewnie skomentował publikację aktorki na Instagramie.

„Władcy przestworzy”: Obsada i twórcy

„Władcy przestworzy” to serial wojenny który opowiada o losach załogi bombowców 8. Armii Powietrznej w okresie II wojny światowej, nazywanej też „Krwawą setką”. Nowy serial przedstawiający trudną misję nalotów bombowych na terenach nazistowskich Niemiec powstał na podstawie powieści Donalda L. Millera „Władcy przestworzy”. Scenariusz przybliża spartańskie realia pracy pilotów – niezaawansowany technicznie sprzęt, fatalne warunki pogodowe, brak tlenu. W amerykańskim serialu wyeksponowano też psychologiczną walkę bohaterów, którzy w imię wartości muszą pokonać najbardziej pierwotne ograniczenia.

Postać Joanny Kulig i jej znaczenie dla fabuły serialu

Joanna Kulig wystąpiła u boku Austina Butlera i Barry’ego Keoghana, wcielając się w rolę Pauliny – opłakującą męża pracowniczkę polskiej ambasady w Londynie. Postać Joanny Kulig nie jest jednak jednoznaczna. Polka wdaje się w romans z lotnikiem, majorem Johnem „Buckym” Eganem, którego gra Callum Turner – jedna z głównych postaci serialu.
Warto podkreślić, że poza wspomnianym Tomem Hanksem producentami serialu są Steven Spielberg i Gary Goetzman.
10-odcinkowy serial z Joanną Kulig zbiera pochlebne recenzje i jest uznawany za jedną z lepszych produkcji początku 2024 roku. Domyka trylogię, na którą składa się „Kompania braci” oraz „Pacyfik”. Premiera ostatniego odcinka serialu planowana jest na 15 marca.

Marta Szwarc
Proszę czekać..
Zamknij