Znaleziono 0 artykułów
16.02.2023

„Lubię wracać”: Nowy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta

16.02.2023
Małgorzata Szumowska (Fot. Getty Images)

Małgorzata Szumowska i Michał Englert zapowiadają nowy film, w którym wystąpią Joanna Kulig i Małgorzata Hajewska. „Lubię wracać” opowie historię transpłciowej osoby. W tle transformująca się Polska lat 70., 80., i 90.

Fabuła filmu, którego angielski tytuł brzmi „Let Me Out”, rozgrywa się na przestrzeni 45 lat w małym polskim miasteczku. Jego głównym bohaterem jest Adam, przykładny mąż i ojciec, który przeżywa wewnętrzy dramat – czuje, że jego ciało jest jego więzieniem. – To melodramat opowiadający o rodzinie i relacjach międzyludzkich, o czyimś prawdziwym ja, ukrywanym przez tyle lat – powiedziała reżyserka w wywiadzie dla „Variety”.

Małgorzata Szumowska przyznała, że razem z Michałem Englertem, z którym reżyseruje film, myśleli o tej historii od 20 lat. – Wiedza społeczeństwa w tym temacie jest marginalna – dominują stereotypy. To będzie trudny film i bardzo delikatny temat, ale również bardzo potrzebny – mówiła Szumowska. Reżyserka zapewniła też, że nie zabraknie w nim ciepła.

Joanna Kulig (Fot. Getty Images)

W rolach głównych wystąpią Joanna Kulig i Małgorzata Hajewska, które można było zobaczyć już w innym filmie Szumowskiej – „Body/Ciało”, nagrodzonym na Berlinale Srebrnym Niedźwiedziem.

Redakcja Vogue.pl
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. „Lubię wracać”: Nowy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta
Proszę czekać..
Zamknij