Znaleziono 0 artykułów
24.04.2023
Artykuł partnerski

Lniana kolekcja TATUUM: Ubrania, które pozwalają złapać oddech

24.04.2023
Lniana kolekcja TATUUM Take a breath

Letnia garderoba nie może obyć się bez lnu, który wprowadza do niej wytchnienie, zbliża do natury i nadaje klasycznym fasonom nonszalancji. Kiedy wydawać by się mogło, że o tym materiale w letniej odsłonie powiedziano już wszystko, kapsułowa kolekcja TATUUM rzuca na lnianą klasykę nowe światło, które wyprowadza ją z sezonowych podziałów.

Awangarda z natury

Len to tkanina odmieniana latem przez wszystkie możliwe przypadki. Dla wielu osób będzie kojarzyła się przede wszystkim z sielskimi wakacjami na łonie natury czy długimi spacerami po malowniczych plażach. Jednak len, będący jedną z najstarszych znanych tkanin, jak żaden inny materiał przeszedł próbę czasu, wysoko plasując się w kanonie ponadczasowości. Jednocześnie z łatwością adaptuje się do współczesnych trendów, dodając klasy i naturalnego sznytu do wizerunku współczesnej ulicy.

Lniana kolekcja TATUUM Take a breath

Już dawno odeszliśmy też od patrzenia na len wyłącznie z pozycji wczasowiczów, którzy lnianą konfekcję odkładają na czas upragnionego urlopu. Projektanci cenią go za jego surową strukturę, nadającą stylizacjom wyrafinowania, które jest pozbawione nadęcia. Mimo iż z punktu widzenia konstrukcji wcale nie należy do najłatwiejszych materiałów, to wprawieni couturierzy doskonale potrafią się z nim obejść, osiągając sylwetki z mocno zaznaczonymi liniami. Lniane garnitury regularnie widywane są w stylizacjach najmodniejszych dandysów odwiedzających targi Pitti Uomo. Marynarki i koszule z lnu nie są zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. W damskich stylizacjach doskonale sprawdzają się w zestawach w duchu smart casual. Z kolei lniane sukienki dojrzały do salonowych występów, co dało się mocno zauważyć w ostatnich kilku sezonach. Pudełkowe fasony, mocne wycięcia i naturalne kolory doskonale sprawdzają się na koktajlowych przyjęciach.

Ubrania podszyte oddechem

Lniana kolekcja TATUUM Take a breath
Lniana kolekcja TATUUM Take a breath

Poza estetycznym ujęciem nie można zapomnieć o praktycznej stronie lnu. Nie bez powodu lato daje mu największe pole do wykazania się. Naturalne włókna lnu pozwalają skórze oddychać, dzięki swej przewiewności przyjemnie chłodzą podczas upałów, a ich higroskopijne właściwości zapewniają komfort w każdej sytuacji. Poza tym z uwagi na swoją naturę len wprowadza harmonię i zachęca do zwolnienia. Wybierając lniane stylizacje, podświadomie czujemy się bliżej natury, a neutralne kolory: biel, beż, szarość, czerń, khaki, w których najczęściej występuje, dają nam poczucie wyciszenia.

Kapsułowa kolekcja TATUUM „Take a breath”

Len ze wszystkimi swoimi estetycznymi, praktycznymi i innymi zaletami doskonale wpisał się w filozofię TATUUM. Stąd też marka nie pierwszy raz sięga po ten szlachetny materiał. W przesłaniu swoich kampanii zachęca do zwolnienia, spojrzenia w głąb siebie i skupienia na tym, co dla nas najważniejsze, poszukując momentów wyciszenia w codziennym zgiełku.

Lniana kolekcja TATUUM Take a breath

W kapsułowej kolekcji „Take a breath” projektanci marki stawiają na klasyczne rozwiązania, hołdujące prostocie w nowoczesnym ujęciu. Naturalność stała się słowem kluczowym determinującym styl kolekcji. Widać to w materiałach, które poza lnem posiadają domieszki bawełny i wiskozy. Dwoista natura lnu poetycko przekłada się na filozofię marki. Z jednej strony jest delikatny, lekki i zapewniający przyjemne ochłodzenie, a z drugiej – silny i trwały. Lniane ubrania odpowiednio zadbane potrafią służyć latami. Propozycje, które znajdziemy w kapsule TATUUM, bazują na klasycznych formach, dzięki czemu mamy pewność, że zostaną z nami dłużej niż jeden sezon.

Lniana kolekcja TATUUM Take a breath

TATUUM odchodzi od sezonowego myślenia o lnianych ubraniach. Dlatego poza elementami dedykowanymi wakacyjnym wojażom w kolekcji znalazły się także gotowe stylizacje, które idealnie sprawdzą się w bardziej formalnych czy półformalnych okazjach. Na szczególną uwagę zasługują garnitury w odcieniach brązu i miedzi, które sprawdzą się jako wiosenna stylizacja do pracy. Harmonię kolekcji dopełniają autorskie printy nawiązujące do natury.   

Ewelina Kołodziej
Proszę czekać..
Zamknij