Znaleziono 0 artykułów
04.05.2023

Kendall Jenner ambasadorką trendu na stylizacje „bez spodni”

04.05.2023
Fot. Getty Images

Spodnie? Nie wiem, o co chodzi – zażartowała Kendall Jenner, kiedy zapytano ją o charakterystyczne dla niej looki, które eksponują nogi. Gwiazda konsekwentnie lansuje trend na widoczne majtki, które są pierwszoplanowym elementem stylizacji, i stała się już jego ambasadorką. W tym duchu wybrała więc również kreacje na tegoroczną MET Galę i after party po uroczystości.

Kendall Jenner od dłuższego czasu lansuje trend na look „bez spodni” i wygląda na to, że szybko się to nie zmieni. Gwiazda udowadnia, że widoczne majtki można traktować jako element stylizacji, często też wybiera stroje, które tworzą iluzję celowego braku spodni. Kreację w tym stylu wybrała również na MET Galę 2023. Na uroczystości w gmachu Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, która inaugurowała otwarcie wystawy „Karl Lagerfeld: A Line of Beauty”, Jenner pojawiła się w projekcie Marca Jacobsa. Błyszczące, wysoko wycięte body odsłaniało nogi, co kontrastowało z rękawami tak długimi, że niemal pełniącymi funkcję trenu.

Fot. Getty Images

Kendall Jenner: Stylizacja bez spodni na MET Gali i after party

Jak na ambasadorkę trendu na nienoszenie spodni przystało, Kendall Jenner na after party po MET Gali również wybrała look w podobnym stylu, w którym bielizna gra pierwszoplanową rolę – i to dosłownie. Kontrowersyjna stylizacja, którą niemal wszystkie tytuły ogłosiły „jedną z najodważniejszych, które kiedykolwiek wybrała gwiazda”, to hołd oddany Karlowi Lagerfeldowi. Transparentny bodysuit z cekinami, który dla Jenner przygotowała projektantka Nensi Dojaka, inspirowany był projektem, który na wybiegu pokazu Chanel w 1994 roku prezentowała supermodelka Nadja Auermann.

Fot. Getty Images

Kendall Jenner: „Spodnie? Nie wiem, o co chodzi”

To już kolejny raz, kiedy Jenner zdecydowała się zrezygnować ze spodni nie tylko na czerwony dywan. W 2019 roku gwiazda wzięła udział w wydarzeniu Stuarta Weitzmana w Nowym Jorku ubrana tylko w brzoskwiniową marynarkę, bieliznę i przezroczyste rajstopy.

Fot. Getty Images

W 2021 roku modelka powiedziała słynne już: „Spodnie? Nie wiem, o co chodzi”, gdy zapytano ją o stylizacje eksponujące nogi i majtki. Męska przeskalowana marynarka, spod której widoczna była biała koszula, oraz wysokie kozaki sprawiały wrażenie braku dolnej części stylizacji – była to jednak tylko zgrabna imitacja i gra z obserwatorem.

Fot. Getty Images

W podobnym looku można było zobaczyć Kendall, gdy opuszczała plan zdjęciowy marki FWRD, której jest dyrektorką kreatywną. Czarne rajstopy, wełniany krótki sweter i zamszowe czółenka z noskiem szpicem to legendarna już stylizacja prosto z pokazu Bottegi Venety.

Trend na majtki na pierwszym planie: Jane Fonda i Twiggy były pierwsze

Współcześnie to Kendall Jenner kojarzona jest z trendem na look „bez spodni”, ale stylizacje z majtkami w roli głównej lansowały już wcześniej Jane Fonda, która chętnie pokazywała się w elastycznym body, w stylu walecznej Barbarelli, w którą wcielała się w 1968 roku, oraz najpopularniejsza modelka lat 60. – Twiggy.

Katarzyna Mizera
Proszę czekać..
Zamknij