Znaleziono 0 artykułów
07.07.2022

Kim Kardashian niczym Madonna na pokazie Jeana Paula Gaultiera

07.07.2022
Fot. Getty Images

Paryski tydzień mody to intensywny czas dla Kim Kardashian. Gwiazda nie tylko ogląda najważniejsze pokazy haute couture, ale w jednym z nich nawet wzięła udział. Kim przeszła po wybiegu Balenciagi obok takich gwiazd, jak Nicole Kidman, Dua Lipa i Naomi Campbell. Po pokazie francuskiego domu Kim razem z córką North West usiadła w pierwszym rzędzie podczas prezentacji kolekcji Oliviera Rousteinga dla Jeana Paula Gaultiera. Założyła suknię inspirowaną ikoniczną kreacją Madonny.

I Kim, i jej córka na pokaz Oliviera Rousteinga dla Jeana Paula Gaultiera wybrały szczególne stylizacje. Zaledwie dzień wcześniej North West przechadzała się po ulicach Paryża w archiwalnej kurtce projektu jej ojca, Ye Westa, teraz natomiast w jej stroju dopatrzono się nawiązania do looku matki. Obie miały na sobie łańcuchy łączące kolczyki w nosie z tymi w uszach oraz kreacje z tkanin w prążki. Kim postawiła jednak na odniesienia wykraczające poza rodzinę – założyła remake legendarnej sukni od Jeana Paula Gaultiera, którą Madonna miała na sobie na wybiegu podczas amfAR w 1992 roku. Gorsetowy dekolt kreacji Kardashian utrzymany był w kolorze nude, który dawał wrażenie nagiej skóry. To właśnie ten efekt trompe o’eil, osiągnięty przez Madonnę, dał tamtej kreacji status kontrowersyjnej, ale zarazem ikonicznej. Także kolekcja, którą teraz na paryskim wybiegu zaprezentował Rousteing, była inspirowana latami 90. w twórczości Jeana Paula Gaultiera. Na wybiegu pojawiła się nawet suknia identyczna do tej, którą miała na sobie Kim.

Fot. Getty Images

Jean Paul Gaultier, jak tłumaczył Olivier Rousteing, projektant Balmain, był jednym z pierwszych twórców, którzy podkreślali indywidualne prawo do ekspresji czy też promowali bardziej neutralne granice pomiędzy modą uliczną a wybiegiem. Kim, jako ambasadorka Balenciagi pod wodzą Demny, doskonale zdaje sobie sprawę z potęgi momentu i szumu medialnego. Dowodem na to był chociażby jej look na tegorocznej MET Gali – sukienka Marylin Monroe. Założenie sukni inspirowanej kreacją Madonny prawdopodobnie także było zaplanowane dużo wcześniej. W październiku 2021 roku Kim opublikowała na swoim Instagramie wideo, w którym zwróciła się do Madonny z pytaniem, czy ma ona archiwum swoich starych looków. Zdradziła także chęć pożyczenia strojów wokalistki. – To takie urocze – odpowiedziała piosenkarka. – Mam archiwum. Znajduje się na Brooklynie. Trzeba zakładać gumowe rękawiczki, dotykając kreacji – dodała gwiazda.

Iga Trydulska
Proszę czekać..
Zamknij