Znaleziono 0 artykułów
23.11.2022

Dawid Woliński Resort 2023: Seksapil i retro

23.11.2022
Fot. Filip Okopny

Zamiast wieczornego pokazu prezentacja w samo południe. A w miejsce wybiegu ekspozycja na miarę haute couture. Dwudziestolecie pracy twórczej Dawid Woliński uczcił kolekcją Resort 2023. Stawia w niej na wyrafinowaną klasykę, ale nie stroni od najbardziej aktualnych trendów.

Nie staram się być supertrendy, ale zawsze dbam o moje klientki i słucham potrzeb kobiet – mówił Dawid Woliński po prezentacji. Wie, że dziś ponadczasowa klasyka to dla nich za mało. Szukają odszywanych z wysokiej jakości materiałów, uniwersalnych fasonów, ale doceniają też wyrazisty design – nietuzinkową fakturę, unikatowy detal, oryginalne zdobienie.

Fot. Filip Okopny
Fot. Filip Okopny

Sylwetki Wolińskiego nadal są ultrakobiece – czasem bardziej zalotne, kiedy indziej posągowe. Projektant chętnie przemyca w nich jednak najbardziej aktualne trendy. Obok swojego znaku rozpoznawczego, czyli eleganckich sukienek godnych najbardziej prestiżowych imprez, proponuje modele w wersji mini, a także komplety długich spódnic i odsłaniających talię topów. Balansuje między tym, co zakryte i odkryte – zabudowane z przodu fasony wyposaża w spektakularne wycięcia na plecach. Mat zestawia z ekstrawaganckim błyskiem, dekolty ozdabia detalem w kształcie kwiatów, a rękawy obszywa delikatnymi piórami. Dzięki temu jego kolekcja, choć spójna, daje swobodne pole do interpretacji. Jedni zobaczą w niej unowocześnioną wersję złotej ery Hollywood. Inni dostrzegą przełamany awangardą minimalizm. Dla pozostałych punktem zaczepienia będzie niepohamowana ekspresja: mięsiste tkaniny i błyszczące detale, żywe kolory i zdekonstruowane formy.

O inspiracjach goście prezentacji mogli dowiedzieć się od samego projektanta, który na wzór dawnych couturierów, opowiadał o każdej sylwetce.

Fot. Paweł Kibitlewski

Mecenas prezentacji: Perlage

Partnerzy prezentacji: Aquazzura, Oribe, Moliera2, Dr Ambroziak Laboratorium, WMF, Klinika Ambroziak

 

Michalina Murawska
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Dawid Woliński Resort 2023: Seksapil i retro
Proszę czekać..
Zamknij