Znaleziono 0 artykułów
14.04.2022

Konkurs „Wyobraź Sobie”: Kino marzeń

14.04.2022
(Fot. Getty Images)

Kino nierozerwalnie związane jest z marzeniami – najpiękniejsze filmy pokazują, że wszystko jest możliwe. Ci, którzy chcą zrealizować marzenie o nakręceniu własnego filmu, mogą wziąć udział w konkursie „Wyobraź Sobie”. Pula nagród wynosi 45 tysięcy złotych, a zgłoszenia można przesyłać do 28 kwietnia.

„Szukamy pomysłów, w których historia jest najważniejsza. Nie liczy się gatunek, liczą się opowieść i wyraziści bohaterowie. Historie mogą bawić lub wzruszać. Mogą poruszać ważne tematy i zmuszać widzów do refleksji. Mogą komentować współczesność i wywoływać dyskusję społeczną w sposób bezpośredni lub pośredni. Czekamy na pomysły o miłości, wartościach, zasadach” – przekonują organizatorzy konkursu „Wyobraź Sobie”. Kapituła szuka projektów, które spełnią wymogi rynku i zachwycą widzów.

(Fot. materiały prasowe)

Konkurs „Wyobraź Sobie” jest organizowany przez Watchout Studio, jeden z czołowych domów produkcyjnych w Polsce. To właśnie wielokrotnie nagradzanemu studiu zawdzięczamy świetnie przyjęte filmy, takie jak „Bogowie”, „Sztuka kochania”, „Ukryta gra” czy „Prime Time”. Założone w 2007 roku przez Piotra Woźniaka-Staraka, obok pełnometrażowych projektów fabularnych produkuje także seriale i filmy reklamowe. Współpracuje z najbardziej uznanymi twórcami w kraju. Patronat honorowy nad inicjatywą objęła Fundacja Rodziny Staraków, a partnerem jest Polska Gildia Producentów. 

Nadesłane projekty będzie oceniać jury, w którym zasiądą najwybitniejsze i najbardziej wpływowe osobistości polskiego kina: m.in. przewodnicząca apituły i producentka filmowa Ewa Puszczyńska; nagrodzony Oscarem scenograf Allan Starski; dziennikarka i krytyczka filmowa Grażyna Torbicka; dyrektor programowy TVN Discovery Polska Edward Miszczak oraz znany aktor Tomasz Kot.

(Fot. materiały prasowe)

Kapituła dokona selekcji prac i wybierze finalistów konkursu, którzy zostaną zaproszeni na cykl warsztatów z uznanymi filmowcami, gdzie rozwiną swoje kompetencje. Wskazane prace zostaną poddane wnikliwej ocenie jury. Tu z kolei prace oceniać będą reżyser Jan Komasa, producentka filmowa Klaudia Śmieja-Rostworowska, scenarzysta i producent filmowy Krzysztof Rak, producentka oraz członkini Zarządu Cyfrowego Polsatu Agnieszka Odorowicz oraz Leszek Bodzak, producent filmowy i założyciel Aurum Film. Jury nagrodzi twórców trzech najlepszych pomysłów.

Konkurs „Wyobraź Sobie” to doskonała szansa dla pragnących zaistnieć w filmowym świecie twórców, bo inicjatywa ma również stać się platformą mentoringową dla finalistów. Będą mogli rozwijać swoje pomysły pod okiem ekspertów. Wszystkie zgłoszone pomysły filmowe będą dostępne przez trzy miesiące na specjalnej platformie, do której wgląd będą mieli producenci filmowi z Polskiej Gildii Producentów. Tam zapoznają się z treścią każdego treatmentu i nawiążą kontakt z autorami pomysłów. Organizatorzy chcą stworzyć miejsce, w którym każda historia zyska szansę na rozwinięcie. Co więcej, wszystkie zgłoszone pomysły i wypracowane podczas warsztatów finałowe prezentacje pozostają własnością uczestników, a organizatorzy w żaden sposób nie wpływają na ich ewentualną sprzedaż i nie określają jej warunków.

(Fot. materiały prasowe)

Zgłoszenia można przesyłać do 28 kwietnia 2022 roku. Więcej informacji o konkursie „Wyobraź Sobie” oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.konkurswyobrazsobie.pl.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij