Znaleziono 0 artykułów
13.08.2023

Joanna Czech zdradza proste i skuteczne patenty na pielęgnację skóry

13.08.2023
(Fot. Materiały prasowe)

Kobiety, z którymi pracuję, z gracją podchodzą do procesu starzenia się – mówi kosmetyczka Joanna Czech. Polce ufają Hailey Bieber, Lily James iEmma Roberts, bo jej triki są superproste, a dają rewelacyjny efekt. Nam ekspertka radzi, jak przygotować się na wielkie wyjście. 

Jakie składniki aktywne uważasz za najsilniejsze i przynoszące najlepsze efekty w pielęgnacji skóry?

O skuteczności produktu świadczy właśnie jakość użytych składników. Jednym z moich ulubionych jest witamina A w postaci palmitynianu retinylu, która znajduje się w formułach C-Quence marki Environ. Ta forma witaminy A jest silna, ale nie powoduje nadwrażliwości na słońce. Kolejny składnik wysokiej jakości to witamina C w postaci askorbinianu tetraheksylodecylu (THD), znajdująca się w moim serum C+. Lubię tę formę witaminy C, ponieważ to najbardziej stabilna postać kwasu askorbinowego. Każdemu, kto zwykle na nią reaguje, gorąco polecam wypróbowanie tego preparatu. 

Który produkt z kolekcji twojej marki uważasz za najlepszy i dlaczego?

Trudno mi wybrać jeden, bo do każdego podchodzę z wielką uwagą. Stworzyłam ograniczoną liczbę produktów, ponieważ chciałam, aby moja linia była zarówno wyjątkowa, jak i praktyczna. Przez 38 lat pracy jako kosmetyczka widziałam tysiące twarzy, a moje produkty rozwiązują najczęstsze problemy, z jakimi spotykam się na co dzień. Ale muszę przyznać, że podstawą każdej rutynowej pielęgnacji skóry jest tonik. Prawidłowe pH skóry sprawia, że reszta codziennej pielęgnacji staje się bardziej skuteczna. 

Czy masz wrażenie, że znane kobiety, z którymi pracujesz, zmieniły swoje podejście do urody, definicji piękna i starzenia się?

W ostatnich latach zauważyłam, że kobiety, z którymi pracuję, z większą gracją podchodzą do procesu starzenia się. 

Jak skutecznie i szybko poprawić swój wygląd przed ważnym wyjściem?

Stymulujący masaż świetnie działa i daje efekt liftingu oraz wymodelowania twarzy. Stworzyłam masażer do twarzy idealnie nadający się do domowego zabiegu. Maseczka z mojej linii znakomicie koi i nawilża skórę. Jednym z moich ulubionych trików jest pocieranie maski na twarzy kostką lodu, aby uzyskać efekt chłodzenia, który pomoże zmniejszyć stan zapalny. 


Cały tekst przeczytacie w nowym wydaniu „Vogue Polska Beauty”, które możecie zamówić numer z dostawą do domu online.

 

Izabela Cieplińska
Proszę czekać..
Zamknij