Znaleziono 0 artykułów
20.02.2022

Królowa Elżbieta II zakażona koronawirusem

20.02.2022
Fot. Getty Images

Brytyjska królowa Elżbieta II jest chora na COVID-19 – podał pałac Buckingham w niedzielę 20 lutego. Wcześniej koronawirusa wykryto u księcia Karola.

Dwa tygodnie po tym, jak Elżbieta II obchodziła platynowy jubileusz wstąpienia na tron, świat obiegła informacja, że 95-letnia brytyjska monarchini otrzymała pozytywny wynik testu na COVID-19. Jak informuje pałac Buckingham, królowa ma lekkie objawy, przypominające przeziębienie. Czuje się na tyle dobrze, że w nadchodzącym tygodniu będzie kontynuować „mniej obciążające” obowiązki na zamku w Windsorze. „Jej Wysokość Elżbieta II będzie pod obserwacją lekarzy i będzie stosowała się do ich wytycznych” – napisano w oświadczeniu.

W czwartek 11 lutego podano z kolei, że po raz drugi zakażony koronawirusem jest książę Karol, który dwa dni wcześniej widział się z królową. Jak informowano, Elżbieta II nie miała objawów choroby. I ona, i książę Karol są w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19, oboje też przyjęli dawkę przypominającą.

Brytyjczycy już od dłuższego czasu są zaniepokojeni stanem zdrowia Elżbiety II, która ostatnio stosunkowo często rezygnowała z udziału w oficjalnych wydarzeniach. W październiku 2021 roku spędziła noc w szpitalu. „Zgodnie z zaleceniem lekarskim, aby odpocząć przez kilka dni, królowa udała się do szpitala w celu przeprowadzenia wstępnych badań, po czym wróciła do zamku Windsor i pozostaje w dobrym nastroju” – informował wtedy pałac Buckingham. 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij