Znaleziono 0 artykułów
22.07.2020

Książę Jerzy świętuje siódme urodziny

22.07.2020
Para królewska z dziećmi / (Fot. PA Wire/REX/Shutterstock/EAST NEWS)

Dziś urodziny obchodzi najstarszy syn księżnej i księcia Cambridge. Para podzieliła się portretem synka, który zrobiła jego mama, Kate Middleton.

Nowa fotografia przedstawia roześmianego Jerzego w koszulce polo. Para książęca nie zdradziła jeszcze, jak będzie celebrować siódme urodziny księcia Jerzego. Najprawdopodobniej księżna, jak co roku, upiecze ciasto na tę specjalną okazję. – Uwielbiam piec ciasta. Nie śpię do północy, żeby przygotować tort. Robię tego zdecydowanie za dużo, ale kocham to – mówiła w rozmowie z Mary Berry podczas kręcenia programu „A Berry Royal Christmas” w 2019 roku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sharing a 📸 taken by The Duchess ahead of Prince George’s seventh birthday tomorrow! 🎈

A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal) on

Książę Jerzy urodził się 22 lipca 2013 roku w Londynie. Jest trzecią osobą, po dziadku, Karolu, i ojcu, w kolejce do tronu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. W styczniu 2016 roku książę zaczął uczęszczać do przedszkola Westacre Montessori School Nursery w hrabstwie Norfolk. We wrześniu 2017 roku rozpoczął naukę w szkole podstawowej Thomas’s School w Battersea w Londynie. Książę fascynuje się dinozaurami i wulkanami. Od drugiego roku życia uczy się też jazdy na nartach.

Mama Jerzego, księżna Cambridge pracuje z londyńską National Portrait Gallery nad wystawą „Hold Still”. Chce uwiecznić codzienne życie w Wielkiej Brytanii podczas przymusowej izolacji. W czerwcu zachęcała fotografów do nadsyłania portretów, które ukażą się w galerii pod koniec roku. Kate odpowiada także za portrety urodzinowe pozostałych dzieci. W kwietniu z okazji drugich urodzin księcia Louisa opublikowała serię zdjęć. Książę bawi się na nich farbami, a końcowy efekt to odcisk dłoni w kolorach tęczy. Obraz przywodzi na myśl akcję wielu dzieci w Wielkiej Brytanii, które rysują tęczę, by okazać wsparcie dla lekarzy i pielęgniarek. W dniu piątych urodzin księżniczki Charlotte w maju Middleton podzieliła się fotografiami, na których dziewczynka roznosi paczki potrzebującym.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij