Znaleziono 0 artykułów
12.05.2020
Artykuł partnerski

Eliksir młodości

12.05.2020
(Fot. Materiały prasowe)

Występujący naturalnie w skórze kwas hialuronowy jest naszym kapitałem młodości. Poprawia koloryt skóry, wygładza zmarszczki, czyni usta i policzki pełniejszymi. O nowych wypełniaczach Fillderma opowiada ich twórca, światowej sławy dermatolog dr Gabriel Serrano.

Kwas hialuronowy jest substancją naturalną dla organizmu, ale jego ilość w skórze z wiekiem maleje, co wpływa na utratę jędrności i elastyczności. Kwas hialuronowy serwowany iniekcyjnie stymuluje fibroblasty (komórki skóry) do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Zabiegi wypełniające można zrobić o każdej porze roku. Efekty mogą być widoczne natychmiast, a zanikają stopniowo po 6–8 miesiącach, bo kwas hialuronowy wchłania się w skórę. Najnowsze wypełniacze Fillderma wykorzystują innowacyjną technologię sieciowania kwasu hialuronowego 3D Growth Hyaluronic Acid (3D-GHA), która tworzy trójwymiarową sieć dla lepszej integracji z tkankami. Co to oznacza w praktyce? 

dr Carmen Faus, dr Elżbieta Kowalska - Olędzka, dr Aleksandra Jagielska, dr Ewa Rybicka, dr Gabriel Serrano (twórca marki Mediderma i Sesderma)  (Fot. Materiały prasowe)

– Poprzez długotrwałe przetwarzanie w niskiej temperaturze w wypełniaczach Fillderma łączone są trzy rodzaje kwasu hialuronowego: o bardzo wysokiej masie cząsteczkowej, wysokiej masie cząsteczkowej i niskiej masie cząsteczkowej. Pozwala to stworzyć kulistą trójwymiarową strukturę z usieciowanego kwasu hialuronowego i kwasu w formie wolnej. Dzięki temu wystarczy użyć minimalnej ilość środka sieciującego BDDE, co daje większe bezpieczeństwo wypełnienia. Ponadto Fillderma odmładzają starzejące się fibroblasty dzięki Growth Technology poprzez aktywację różnych czynników wzrostu, co zwiększa syntezę kolagenu i elastyny ​​w skórze – wyjaśnia dr Gabriel Serrano, twórca metody. 

Rynek medycyny estetycznej wzrósł w ostatnich latach o około 10–15 proc. Większość pacjentów wybiera zabiegi na twarz, a wypełniacze z kwasu hialuronowego i toksyna botulinowa należą do najpopularniejszych. Działają doraźnie i prewencyjnie, opóźniając oznaki starzenia. 

(Fot. Materiały prasowe)

Nawilżanie i odmładzanie

Między 25. a 30. rokiem życia produkcja kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze zaczyna spadać. Widocznymi tego konsekwencjami są zmarszczki, utrata jędrności i blasku. Co może ten stan zmienić?

Michał Spadziński (Sesderma), dr Gabriel Serrano (twórca marki Mediderma i Sesderma), Katarzyna Kaniewska (Sesderma) (Fot. Materiały prasowe)

– Fillderma Revitalize to nieusieciowany HA (kwas hialuronowy – przyp. red.) wskazany przy odwodnionej skórze z drobnymi zmarszczkami i liniami mimicznymi, które zwykle są związane z fotostarzeniem. Revitalize zapewnia wielopoziomowe nawilżenie dzięki połączeniu kwasu hialuronowego o pięciu różnych masach cząsteczkowych i jest idealnym wypełniaczem do dynamicznego odmładzania oraz nadania skórze świeżego i naturalnego wyglądu – mówi dr Gabriel Serrano i dodaje: – Jednym z moich ulubionych zabiegów jest połączenie Fillderma Revitalize z urządzeniem do mikronakłuwania Nanopore. W ten sposób uzyskujemy synergię rewitalizacji wypełniacza, działania czynników wzrostu, które możemy wprowadzać za pomocą mikronakłuwania oraz stymulacji komórkowej przez mikronakłucia. To przywraca skórze świeży i naturalny wygląd.

Nieusieciowanym kwasem hialuronowym można wykonywać także mezoterapię igłową, polegającą na ostrzykiwaniu skóry twarzy (lub szyi, dłoni, dekoltu, skóry głowy itd.) w wielu miejscach i podawaniu specjalnego koktajlu opartego najczęściej na kwasie hialuronowym. 

– Mezoterapia daje bardzo dobre wyniki, nie tylko na twarzy, ale także na włosach i ciele. Gdy pacjent w średnim wieku przychodzi z matową i pozbawioną blasku skórą, zalecam mu mezoterapię przeciwstarzeniową, w której kwas hialuronowy i szereg składników odżywczych, takich jak witaminy i antyoksydanty, łączy się w celu przywrócenia skórze naturalnego blasku – dodaje dr Gabriel Serrano. 

Mezoterapia z Fillderma Revitalize działa stymulująco na odnowę skóry, nawilża, odświeża, ale nie usuwa zmarszczek. W tym celu należy użyć innego preparatu i zabiegu. Fillderma Harmonize jest wskazany do korekty średniogłębokich zmarszczek, jak bruzda nosowo-wargowa (od skrzydełka nosa w stronę ust) i tzw. linia marionetkowa (poniżej zewnętrznych kącików ust). 

– Fillderma Revitalize zwalcza także fotostarzenie skóry. Łączy kwas hialuronowy o trzech różnych masach cząsteczkowych i zapewnia odporność, odpowiednie napięcie oraz nawodnienie. Jego elastyczność i lepkość są idealne do narażonych na mimikę i rozciąganie tkanek – wyjaśnia dr Gabriel Serrano.

Powiększanie ust i policzków

Korekta kształtu ust stała się niezwykle popularna ze względu na panujące kanony piękna. Wraz z wiekiem objętość ust maleje, a wokół nich pojawiają się drobne linie zwane zmarszczkami palacza. 

– Zastosowanie kwasu hialuronowego na ustach jest jedną z najbardziej pożądanych technik w medycynie estetycznej. Ten zabieg zapewnia objętość, wyrazistość i harmonię ust. Młodsi pacjenci pod wpływem mediów społecznościowych pragną mieć bardziej pełne usta, a po 40. roku życia kobiety koncentrują się na odzyskaniu utraconej objętości, zmniejszeniu linii mimicznych i spłyceniu zmarszczek, tzw. kodów kreskowych – wyjaśnia dr Gabriel Serrano. 

Kwasem hialuronowym można także nadać ustom kontur, nawilżyć je i wygładzić. Niezwykle istotna jest jakość wypełniacza – pozbawione odpowiednich atestów kwasy mogą wyglądać na ustach jak podskórne grudki.

(Fot. Materiały prasowe)

 Fillderma Kiss to wypełniacz wskazany do powiększania i profilowania warg, a także do usuwania zmarszczek w okolicy ust. Łączy kwas hialuronowy o dwóch masach cząsteczkowych, zapewniając elastyczność, nawodnienie i lepszą teksturę. Szybko integruje się z tkanką, zapewniając naturalne rezultaty – mówi dr Gabriel Serrano.

Można łączyć podawanie kwasu hialuronowego z peelingami antyoksydacyjnymi, np. Ferulac Dubai Lips Peel. Wydłuża on czas działania Fillderma Kiss. Jednak wraz z wiekiem nie tylko usta zmieniają swój kształt. W okolicy oczodołów pojawia się tzw. dolina łez, nadając twarzy smutny i zmęczony wygląd. 

– Fillderma Volumize jest wskazany do korekty głębokich zmarszczek i przywracania objętości kości policzkowych, podbródka, okolicy jarzmowej i kąta nosa. Jego elastyczność i lepkość idealnie nadają się do tkanek na dużych obszarach i poddawanych silnym naprężeniom. Łączy kwas hialuronowy o dwóch różnych masach cząsteczkowych, aby zapewnić napięcie, objętość i elastyczność – opisuje dr Gabriel Serrano. 

Połączenie wypełnienia Fillderma Volumize z maską Spectrum stymuluje tworzenie nowego kolagenu i ma działanie przeciwstarzeniowe. Zapewnia widoczny efekt już po pierwszym zabiegu. Działa przeciwzapalnie, więc tuż po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć bez śladów na skórze. 

Maria Kowalczyk / nostressbeauty
Proszę czekać..
Zamknij